Zamknij

Jaka pogoda w tym tygodniu w Toruniu? Będzie...

11:30, 17.08.2020 nadesłane Aktualizacja: 11:32, 17.08.2020
Skomentuj Foto. Archiwum Foto. Archiwum

Jaka pogoda w tym tygodniu w Toruniu? Będzie...

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień od 17-23 sierpnia 2020 r. – bardzo ciepło/gorąco, ale pogoda stanie się bardziej dynamiczna ze skłonnością do przelotnych opadów i burz.

[POGODA]1597657029943[/POGODA]

Przez większość tygodnia na pogodę będą wpływały płytkie i niewielkie niże atmosferyczne, a bardzo ciepłe/gorące powietrze stanie się bardziej wilgotne. Oznacza to że coraz częściej pojawiać się będą przelotne opady i burze, które najsilniejsze i najbardziej liczne będą w sobotę, kiedy to z zachodu będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny. Zwłaszcza w czwartek i piątek słaby wyż zapewni pogodę bezopadową.

Napływać będzie bardzo ciepła/gorąca masa powietrza, która popołudniami ogrzewać się będzie przeważnie do 26-28 st., ale w sobotę przed nadejściem chłodnego frontu temperatura może wzrosnąć do około 30 st. (po południu i wieczorem mogą wówczas pojawić się silne burze).

W czasie i po ewentualnych opadach będzie chłodniej (21-23 st.). Z kolei w niedzielę za chłodnym frontem atmosferycznym napłynie chłodniejsze powietrze z zachodu, ale sporadycznie może jeszcze przelotnie popadać.

Przeważnie umiarkowany wiatr powieje początkowo ze wschodu, a następnie z zachodu i okresami z północy (w czasie burz będzie lokalnie bardzo silny). Ciśnienie atmosferyczne zwłaszcza w czwartek i piątek nieco wzrośnie, po czym w sobotę zacznie spadać. W niedzielę ciśnienie ponownie wzrośnie.

Warunki biometeorologiczne przeważnie będą niekorzystne z uwagi na częste odczucie gorąca i skłonność do burz, a w sobotę dodatkowo ze względu na chłodny front atmosferyczny - spadek sprawności psychofizycznej, obciążenie układu krążenia krwi, skłonność do bólów głowy, osłabienie i większa nerwowość.

Pogoda nieco rzadziej niż w ubiegłym tygodniu będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się i wzrostowi stężenia alergenów środowiskowych. Aktualnie mamy wysokie stężenie zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria (właściwości uczulające na średnim poziomie) oraz pokrzywy. Do wartości średnich wzrosło stężenie pyłków bylicy i w mniejszym stopniu komosy.

[PYLKI]1597657039205[/PYLKI]

 

(nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%