Zamknij

Sprawdź prognozę pogody na nadchodzący tydzień. Czy to już definitywny koniec zimy?

09:06, 04.03.2019 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 4 – 10 marca 2019 r. – przedwiośnie z krótkotrwałymi powiewami wiosny. 

W rozpoczętym tygodniu pogoda nie będzie stabilna, głównie z powodu napływu różnorodnych mas powietrza. jedno jest pewne zima nam nie grozi. Najcieplejszymi dniami będą poniedziałek i czwartek, podczas których popołudniami temperatura powinna wzrastać do 13-14 stopni – odczujemy komfort termiczny. Jest szansa, że wysokiej temperaturze powietrza towarzyszyć okresami będzie słońce, chociaż chmur nie zabraknie, a w poniedziałek może nawet popadać deszcz.

W pozostałych dniach odczujemy chłodniejsze powietrze polarno-morskie, ale zimno nam nie grozi – w ciągu dnia temperatura będzie wzrastać do 7-8 stopni i zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę możliwe są słabe przymrozki.  

[POGODA]1551687603368[/POGODA]

Opadów (głównie przelotnych) będzie niezbyt dużo i pojawią się one głównie na początku tygodnia w piątek i w niedzielę, a słońce będzie się przeplatać z chmurami. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na obniżonym poziomie, a wiatr okresami będzie się zdecydowanie nasilać, głównie we wtorek może osiągać prędkość do ponad 70 km/h. 

Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne - w najcieplejsze dni może nas częściej zaboleć głowa i odczujemy rozdrażnienie. Zwłaszcza we wtorek i w piątek oraz sobotę możemy odczuwać spadek sprawności psychofizycznej i nasilone bóle.  

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. W powietrzu pojawiać się będą w średnim, lokalnie wysokim stężeniu ziarna pyłku leszczyny, olszy i cisu, które mogą powodować objawy alergiczne.  

[PYLKI]1551687594783[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone