Zamknij

Wiadomo, co czeka nas w pogodzie w najbliższych dniach. Szykuje się...!

08:50, 17.09.2018 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 17-23 września 2018 r. – triumfalny powrót lata, ale od soboty zdecydowana zmiana pogody.

Od poniedziałku z każdym kolejnym dniem będzie coraz ciepłej i od środy do piątku popołudniami będzie nam gorąco – temperatura powietrza będzie wrastać do ponad 28 stopni. Nim to jednak nastąpi w poniedziałek i wtorek również powinno być ciepło, ale jeszcze nie gorąco. Początkowo noce i poranki będą chłodne, ale od środy również będą one cieplejsze (15-16 stopni). Bardzo wysokiej temperaturze powietrza towarzyszyć powinno dość pogodne niebo i nasilająca się susza.

Zmiany w pogodzie zaczną się od nocy z piątku na sobotę, kiedy to będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny z deszczem i burzami (możliwe, że popada już w piątek wieczorem). W sobotę i niedzielę za wspomnianym frontem napłynie już bardzo chłodna masa powietrza i odczujemy zdecydowanie ochłodzenie, a do tego powieje nieco silniejszy wiatr i przelotnie popada. Temperatura powietrza będzie się utrzymywać zdecydowanie poniżej 20 st. (w sobotę w granicach 17 st.). W niedzielę słońce częściej wyjrzy zza chmur.

[POGODA]1537167451601[/POGODA]

Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na nieznacznie obniżonym poziomie, a wiatr powieje przeważnie z południowego zachodu z umiarkowaną prędkością. W sobotę zmieni kierunek na północno zachodni i będzie nieco silniejszy. Pogoda przez większość tygodnia będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a warunki biometeorologiczne będą wówczas na ogół obojętne lub w łagodnym stopniu niekorzystne. Pogorszą się one od nocy z piątku na sobotę. W sobotę i niedzielę ulegną one pogorszeniu ze względu na odczucie chłodu i możliwy przelotny deszcz.

Do piątku pogoda będzie bardzo sprzyjająca zanieczyszczeniu powietrza alergenami środowiskowymi i jedynie pod koniec tygodnia przyczyni się do spadku i stężenia. Obecnie w bardzo dużym stężeniu unosić się będą zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, Alternaria i w średnim ambrozji oraz pokrzywy. W niskim stężeniu obecny będzie pyłek komosy, bylicy i traw.

[PYLKI]1537167461305[/PYLKI]

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone