Zamknij

Jeszcze nie czas na jesień. Mamy przedłużenie lata

10:00, 03.09.2018 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj
fot. depositphotos

24-25 stopni Celsjusza - taką temperaturę zobaczymy popołudniami w tym tygodniu. Noce i poranki jeszcze nie będą chłodne - temperatura będzie spadać do 13-14 stopni.

"Przedłużenie lata" - tak najkrócej można opisać to, co czeka nas w tym tygodniu w pogodzie. Przez cały rozpoczynający się tydzień przeważać będą ciepłe/bardzo ciepłe masy powietrza. Popołudniami zobaczymy na termometrach przeważnie 24-25 stopni i tylko w środę może być nieco chłodniej (23 stopnie). Noce i poranki jak na początek września powinny być w miarę komfortowe pod względem termicznym – przeważnie temperatura powietrza będzie spadać do 13-14 stopni.

Przeważać będzie pogoda bezopadowa, a na niebie często dominować będzie słońce. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne na normalnym poziomie. Wiatr będzie na ogół słaby, okresami umiarkowany. Pogoda powinna sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne lub korzystne, chociaż zwłaszcza popołudniami możemy odczuwać spadek sprawności psychofizycznej. 

Pogoda przeważnie będzie sprzyjać zanieczyszczeniu powietrza alergenami środowiskowymi. Obecnie w bardzo dużym stężeniu unosić się będą zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, Alternaria. W średnim/niskim stężeniu pojawiać się będzie pyłek pokrzywy, komosy, bylicy i traw. 

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

[PYLKI]1535959664882[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone