Zamknij

Sprawdź, co czeka na Ciebie w pogodzie w tym tygodniu

08:37, 11.02.2019 |
REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 11 – 17 lutego 2019 r. – przedwiośnie i tylko we wtorek oraz początkowo w środę zimniej. 

Przez większość rozpoczynającego się tygodnia napływać będzie dość ciepła masa powietrza, a wyjątek stanowić będzie wtorek i początkowo środa, kiedy to z północy będzie napływać zimna masa powietrza. Odczujemy ją zwłaszcza nocami i rano kiedy pojawią się przymrozki, ale w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia (powyżej 3-4 stopni). W pozostałych dniach temperatura będzie osiągać 5-6 stopni, a w niedzielę może osiągnąć 6-7 stopni – noce będą cieplejsze, ale lokalnie możliwe są słabe przymrozki. W pierwszej połowie tygodnia wiatr będzie dość silny i porywisty obniżający temperaturę odczuwalną. 

Opadów będzie niewiele i skupią się one głównie w poniedziałek (deszcz) i w środę (na początku dnia śnieg (może się zabielić) szybko przechodzący w deszcz). W pozostałych dniach przeważać będzie pogoda bezopadowa, ale w drugiej części tygodnia mimo obecności silnego wyżu atmosferycznego pojawią się liczne chmury piętra wysokiego i zamglenia ograniczające widzialność. 

[POGODA]1549870606215[/POGODA]

W drugiej części tygodnia ciśnienie atmosferyczne nieco się obniży, a na ogół południowo zachodni wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością. Warunki biometeorologiczne będą do środy przeważnie w umiarkowanym stopniu niekorzystne –odczujemy obniżenie sprawności psychofizycznej, większą nerwowość i nasilone bóle reumatyczne. W drugiej części tygodnia pogoda będzie już korzystniej wpływać na nasze samopoczucie, ale z powodu sporej ilości chmur i zamgleń pojawi się obniżenie nastroju. 

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń w których dłużej przebywamy, po uprzednim sprawdzeniu stopnia zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. W powietrzu pojawiać się będą w niskim stężeniu ziarna pyłku leszczyny i olszy, ale nie powinny powodować jeszcze objawów alergicznych.  

[PYLKI]1549870591002[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone