10:39, 11.12.2023

W ostatni weekend Toruniu odbył się  finał Mistrzostw Polski Seniorów w boksie olimpijskim. Walki finałowe mężczyzn miały miejsce w sobotni wieczór (9 grudnia), natomiast finały kobiet odbyły się w niedzielę (10 grudnia) w hali tenisowej MOSiR.

Szczególnie imponujące było osiągnięcie toruńskich zawodniczek w kategoriach kobiecych. Barbara Marcinkowska z klubu Pomorzanin Toruń zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wagowej 70 kg, prezentując imponujące umiejętności bokserskie. Równie skuteczna była Aneta Rygielska, reprezentująca ten sam klub, która zdobyła złoty medal w kategorii 66 kg. Natalia Rok również z Pomorzanina zajęła najwyższe miejsce podium w kategorii 50 kg, pokazując determinację i talent.

W sumie toruńskie zawodniczki zdobyły pierwsze miejsce w trzech z dwunastu kategorii, co jest imponującym rezultatem i potwierdzeniem wysokiego poziomu toruńskiego boksu. Dziewczyny udowodniły, że są zawodniczkami na miarę olimpijską. Liczymy, że usłyszymy o naszych zawodniczkach przy okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024.

Warto wspomnieć, że w 2023 roku Polski Związek Bokserski obchodził stu lecie działalności. Był to już  94. turniejowy finał w kategorii mężczyzn, a dla kobiet była to już 23. walka o tytuł mistrzowski. W wydarzeniu wzięło udział około 500 uczestników, reprezentujących ponad 100 klubów z całej Polski.