19:16, 17.11.2022

Ten, kto liczył na dobre sportowe widowisko, nie zawiódł się. W derbach kujawsko-pomorskiego górą jednak Anwil Włocławek.

Pojedynek Pierników i Anwilu zapowiadany był jako absolutny hit tej kolejki Energa Basket Ligi. Na trybunach pojawiło się wielu kibiców. Do Torunia przyjechała liczna grupa fanów z Włocławka.

Torunianie rozpoczęli niemrawo, ale szybko wzięli się do pracy. Dość powiedzieć, że po 10 minutach prowadzili różnicą trzech punktów. Po powrocie na parkiet do głosu doszli jednak goście, którzy wygrali drugą kwartę 29:13.

Przerwa podziałała na Pierniki mobilizująco. Za sprawą Gibbsa, Pruśica i Brunka udało się odrobić część strat, wygrywając tę część meczu 22:13.

W czwartej kwarcie siłę pokazali jednak włocławianie, którzy wygrali ostatecznie 84:74.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 74:84 (22:19, 13:29, 22:13, 17:23)

Pierniki: Gibbs 19, Cel 12, Pruśica 11, Brunk 10, Kenić 9, Tomaszewski 7, Gordon 4,

Anwil: Moore 19, Green 16, Petrasek 15, Nowakowski 15, Sobin 8, Bostić 6, Łączyński 3, Słupiński 1, Szewczyk 1.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]