REKLAMA

Wieczór tylko dla dorosłych w Młynie Wiedzy

08:00, 19.03.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
W piątkowy wieczór Młyn Wiedzy będzie należeć do dorosłych, fot. Tomasz Berent

Warsztaty z parzenia kawy i podawania wina - to tylko wycinek tego, co nas czeka w najbliższy czwartek w ramach pierwszego w tym roku wieczoru dla dorosłych w Młynie Wiedzy.

Pierwszy w tym roku wieczór dla dorosłych w Młynie Wiedzy upłynie pod hasłem kawy i wina. Każdy z uczestników weźmie udział w jednym z dwóch warsztatów tematycznych. Pierwsze będą dotyczyć samodzielnego parzenia kawy w domu. Pod okiem profesjonalistów dowiemy się, czy do przyrządzania aromatycznego napoju niezbędny jest drogi i bardzo skomplikowany sprzęt. Będziemy mogli poznać rodzaje kawy, czynniki wpływające na jej smak, dodatki do kawy, a także takie pojęcia jak "chemex", "aeropress", "tygielek" czy "mocca".

- Drugie warsztaty skupią się na winie - informuje Młyn Wiedzy.  - Będą to zajęcia, na których zmysły odegrają główną rolę. Uczestnicy poznają savoir vivre podawania, zasady degustacji oraz dowiedzą się jak pobudzać zmysły zapachu i smaku. Przez chwilę będzie można poczuć się jak w daleko położonej piwniczce,  w której leżakują najlepsze wina.

Na dorosłych czeka też... cupping, czyli profesjonalne testowanie kawy. W jego tajniki wprowadzą nas specjaliści. Będzie to doskonała okazja do poznania własnych preferencji smakowych. Podczas cuppingu każdy będzie mógł sprawdzić, co najbardziej lubi w kawie: czy są to delikatne smaki herbaciano-cytrusowe czy też mocne i wyraziste smaki orzechowe lub czekoladowe. Przy okazji zobaczymy też pokaz robienia czekoladowego smoothie.

Przy okazji uczestnicy dowiedzą się o działaniu kawy i wina na nasz organizm. Dietetyk opowie nam także o zdrowym trybie życia i prawidłowym odżywianiu. Z tego spotkania będzie można wynieść dużo cennych wskazówek dotyczących ziół, przypraw, tego, które rośliny są dla nas zdrowe, kiedy i jak możemy je możemy łączyć, czym jest detox waters, a także jak przygotować samodzielnie niektóre ekstrakty.

W programie także m.in, własnoręczne wykonywanie biżuterii z kawą w tle i grę w przestrzeni centrum „Tropem kawy, czyli wędrówka od rośliny do filiżanki”. Wieczór zaplanowano w godz. 18-21. Bilet kosztuje 20 zł.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017