REKLAMA

Jeździcie autobusami? Ta nowość może naprawdę ułatwić życie!

15:20, 11.01.2017 | A.W.
REKLAMA
Skomentuj
Aplikacja pomoże kupić bilety przez internet, fot. depositphotos - zdjęcie ilustracyjne

Od poniedziałku bilety autobusowe będzie można kupić przez telefon - ułatwi nam to kolejna aplikacja.

W środę informacja pojawiła się na oficjalnym profilu Michała Zaleskiego, prezydenta Torunia. 

- W Toruniu kolejne ułatwienie dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku bilety na miejskie autobusy i tramwaje można będzie kupić przez komórkę za pośrednictwem kolejnej aplikacji - systemu płatności mobilnych SkyCash.

Dlaczego to takie ważne? Przecież bilety przez telefon można w Toruniu kupić już od dawna - w 2013 roku miasto podpisało umowę z firmą MoBILET. Wystarczyło zainstalować aplikację o tej samej nazwie, by w ciągu kilkunastu sekund kupić bilet przez telefon. Mało tego: ta sama aplikacja pozwalała na kupowanie biletów we Włocławku, Inowrocławiu czy Grudziądzu. Ale już nie w Bydgoszczy. 

[ZT]5004[/ZT]

SkyCash to aplikacja, która działa na podobnej zasadzie, co MoBILET. Najpierw trzeba ją doładować (dowolną kwotą), a potem całą pulę można wykorzystać na kupno biletów. Różnica jest taka, że tutaj na liście obsługiwanych miejscowości poza wyżej już wymienionymi znajdziemy również Bydgoszcz. To ułatwienie dla torunian, którzy często podróżują między dwoma miastami.

- Do tej pory miałam w telefonie osobną aplikację na Toruń i osobną na Bydgoszcz - mówi pani Agnieszka z Bydgoskiego Przedmieścia, która często dojeżdża do Bydgoszczy, gdzie mieści się główna siedziba jej firmy. - Niby nic takiego, ale było to czasami irytujące: musiałam zawsze pamiętać o doładowaniu obu, a czasem mi się zwyczajnie myliły. 

SkyCash oferuje też dodatkowe ułatwienia. Za pomocą tej aplikacji możemy także kupić bilety na pociągi (zarówno regionalne, jak i Intercity), bilety do kina, a nawet... zapłacić rachunki.

- SkyCash to wygodny sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, ale także cały szereg innych, ułatwiających codzienne życie usług - mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. - Korzystając z aplikacji można m.in. kupować bilety na pociągi wielu przewoźników kolejowych, doładowywać telefony na kartę, wypłacać gotówkę z bankomatów czy dokonywać płatności za domowe rachunki.

Ze SkyCash mogą korzystać osoby, które posiadają telefony komórkowe z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Phone. Aplikację można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu m.skycash.com lub wysłaniu SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

(A.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

RebertoReberto

7 0

A kiedy będą bilety kwartalne? 17:36, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

iokljlkiokljlk

1 1

ja wolę płacić za trasę jaką przejechałm. jeśli to będzie 1 przystanek to zapłacę za 1 przystanek kilka groszy dosłownie kilka groszy. jeśli to będzie 1 km - to chcę zapłacić za 1 km - bo tyle przejechałm. proszę każdą trasę oszacować i określić koszt przejazdu na całej linii a potem podzielić na odcinki pod kątem liczby przystanków lub za kilometr. wchodząc do pojazdu pobierając tiket jak na autostradzie - wychodząc oddaję go albo kierowcy i płacę gotówką albo wczytuję go do czytnika i wczytuję kartę bankomatową lub elektroniczy bilet do nabycia w MZK nawet przez internet albo po prostu zbliżeniowo czy przez telefon kodem - smsem płatnym - dziś mamy całą gamę możliwości trzeba tylko uczciwie podejść do sprawy. 11:04, 12.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KuchniaKuchnia

1 0

A jak masz ochotę na chleb z masłem, to kupujesz całą kostkę, czy idziesz z własnym nożem i wyskrobujesz tyle, ile Ci wystarczy na jedną kromkę? 18:06, 12.01.2017


etna07etna07

1 0

Kiedyś można było dojechać tramwajem z Rubinkowo na Kościuszki lub Dworzec Wschodni PKP. Po wybudowaniu nowego mostu torowisko na ul. WSCHODNIA jest zamknięte.
Dlatego już dawno powinniśmy mieć inną linie tramwajowa łącząca równolegle trasy. 13:15, 12.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chili1310Chili1310

0 0

Witam , korzystam z aplikacji moblinej od jakiegos czasu , kupuje bilety na pociąg , i na komunikacje miejska , byly takie sytuacje ze aplikacja nie miala zasięgu i wtedy musialam kupic bilet u kierowcy. Ogolem aplikacja działa bez zarzutu 12:22, 13.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017