Zamknij
REKLAMA

Toruń: niecodzienne znalezisko w jednym z mieszkań na Reja!

08:00, 13.06.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Depositphotos

Toruń: niecodzienne znalezisko w jednym z mieszkań na Reja!

Kolejne działania ekopatrolu Straży Miejskiej w Toruniu. Gdzie tym razem interweniowali municypalni?

Nietypowe zgłoszenie z prośbą o interwencję patrolu Eko przyjął dyżurny Straży Miejskiej w Toruniu. Zgłaszająca znalazła w swoim mieszkaniu węża. Całe szczęście gad nie był groźny dla ludzi. Do zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym przy ulicy Reja w dniu 9 czerwca 2019 roku.

Skierowani na miejsce zgłoszenia strażnicy z Eko-patrolu odłowili przy pomocy specjalnego chwytaka węża zbożowego. Złapany gad nie występuję w Polsce na wolności. Jest to jednak wąż powszechnie hodowany w warunkach domowych przez początkujących terrarystów. Odżywia się głównie gryzoniami i małymi jaszczurkami. Gad nie jest objęty ochroną gatunkową przepisami Unii Europejskiej. 

Siedzibę jednego z toruńskich banków odwiedził niecodzienny gość. Okazał się nim ptak, który został uwięziony pomiędzy dwoma sufitami jednego z pomieszczeń bankowych. Do zdarzenia doszło 11 czerwca 2019 roku. Wysłany na miejsce zgłoszenia strażnicy z Eko-patrolu zanim uwolnili ptaka musieli zdemontować dwa poziomy podwieszanego sufitu. Kawka po odkarmieniu i napojeniu przez Eko-patrol została wypuszczona do środowiska naturalnego. 

[ALERT]1560339672932[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone