Zamknij
REKLAMA

Napad na bank na Rubinkowie. Sterroryzowana kobieta wydała mu 11 tys. zł! Teraz Marek Z. ...

12:30, 06.12.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Depositphotos/Zdjęcie ilustracyjne

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń - Wschód w Toruniu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi Z. (l. 36) zarzucając mu popełnienie rozboju w warunkach recydywy.

W toku śledztwa ustalono, że wymieniony, dnia 7 marca br. w godzinach popołudniowych, wszedł do Agencji Banku PKO BP na Osiedlu Rubinkowo w Toruniu. Był zamaskowany. W ręku trzymał przedmiot przypominający pistolet. Grożąc kasjerce jego natychmiastowym użyciem i celując w jej kierunku, zażądał wydania pieniędzy. Sterroryzowana kobieta wydała mu ponad 11.000 zł. Marek Z. schował pieniądze do torby – plecaka i wybiegł z placówki bankowej.

- Powiadamiana niezwłocznie o napadzie Policja rozpoczęła działania poszukiwawcze, które zakończyły się sukcesem: zatrzymano Marka Z., odzyskano pieniądze, a dnia następnego odnaleziono przedmioty użyte do dokonania rozboju: rękawiczki, buty, kurtkę itd. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Marek Z. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że nie był sprawcą napadu, natomiast będąc w parku zobaczył mężczyznę, który biegł, a potem - słysząc sygnały dźwiękowe porzucił pieniądze, które Marek Z. pozbierał - informuje Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. 

Wersji podejrzanego nie dał wiary prokurator albowiem była ona sprzeczna z pozostałymi dowodami w sprawie w tym, m.in. ekspertyzą osmologiczną, chemiczną i z badań traseologicznych, wynikami eksperymentu procesowego oraz zeznaniami świadków. Oskarżony był już uprzednio karany – spędził 5 lat w zakładzie karnym za przestępstwa z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk i art. 156 § 1 pkt 2 kk. Oskarżony na proces oczekuje będąc tymczasowo aresztowany. O jego winie i sprawstwie orzeknie Sąd Rejonowy w Toruniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 15.

[ALERT]1544093706037[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

radekradek

2 1

a co z bronią? 14:40, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone