Zamknij
REKLAMA

Po naszej interwencji problem z sygnalizacją został rozwiązany!

16:00, 11.10.2018 | Marcin Lewicki
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Jak informowali nas Czytelnicy, od kilku dni z problemami funkcjonuje sygnalizacja świetlna przy przejazdach tramwajowych w okolicach ulicy Gagarina. Po naszej interwencji problem został naprawiony. Uszkodzony był czujnik na skrzyżowaniu.

Zgłaszane sygnały dotyczyły skrzyżowania przy Od Nowie oraz kampusie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Światła nie działały w czasie przejazdu tramwaju przez tory.

Kierowcy musieli zwrócić na to szczególną uwagę, bo łatwo było o kolizję z pojazdem MZK. Kierowcy podkreślali, że niekiedy światła włączały się, gdy na torach nie było żadnego tramwaju i czerwone światło świeciło się dość długo. 

O komentarz i interwencję poprosiliśmy Miejski Zarząd Dróg. Okazało się, że winowajcą była kamera. 

- Rzeczywiście na skrzyżowaniu z Krzemieniecką awarii uległ czujnik (kamera) odpowiadający za prawidłową detekcję nadjeżdżającego tramwaju. -  mówi Agnieszka Kobus-Peńsko, rzecznik MZD. - Usterka została naprawiona  o godzinie 13.00.

[ALERT]1539262402940[/ALERT]

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

TomekkkTomekkk

1 0

Warto też zwrócić uwagę na sygnalizację świetlną przy ulicy Suwalskiej - skrzyżowanie z Olsztyńską. W czasie porannej mgły (a o tej porze roku to niemal codzienność) sygnalizacja co chwilę zapala światło zielone dla Suwalskiej, chociaż aut wyjeżdżających nie ma, blokując tym samym auta jadące ul. Olsztyńską. 12:56, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone