Zamknij
REKLAMA

W weekend aż kipi od atrakcji. Co polecamy? [TOP5]

11:00, 17.08.2018 | Opr. AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Będzie bardzo muzycznie i różnorodnie. Powodów do narzekań nie znajdą także wielbiciele teatru. O ile tylko pogoda dopisze, to czeka nas naprawdę udany weekend!

NADA z gwiazdami

Trwa festiwal NADA prezentujący najnowsze trendy polskiej i światowej muzyki. W piątek i sobotę czeka nas kilka muzycznych uniesień. Zaśpiewają zarówno debiutanci, jak i muzycy mający grono wiernych i oddanych fanów. Największymi gwiazdami festiwalu będą: Smolik/Kev Fox oraz formacja braci Waglewskich Fisz Emade Tworzywo.

[ZT]16241[/ZT]                                        

Bilety do kupienia tutaj.

Pamięci Zauchy

W piątek o godz. 19. wspaniali artyści zaśpiewają w Toruniu utwory nieśmiertelnego Andrzeja Zauchy. W tym gronie znaleźli się m.in. Krystyna Prońko, Małgorzata Ostrowska czy Agnieszka Twardowska.

- Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy popularne piosenki Andrzeja Zauchy: „Byłaś serca biciem”, „C’est la vie”, „Myśmy byli sobie pisani”, „Bądź moim natchnieniem”. Aż 9 znakomitych osobowości scenicznych przypomni twórczość tego znakomitego wokalisty jazzowego i piosenkarza” - poleca Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Koncert poprowadzi znana i ceniona dziennikarka radiowa Maria Szabłowska.

Z harmonijką im do twarzy

Rusza tegoroczny festiwal Harmonijka Bridge. Impreza promująca brzmienie tego bardzo niedocenianego instrumentu od lat odbywa się dzięki staraniom dyrektora Domu Muz Tomasza Grzeszkowiaka i lidera Nocnej Zmiany Bluesa Sławka Wierzcholskiego.

W ramach festiwalu w piątek na Rynku Staromiejskim od godz. 13 trwać będą koncerty i recitale wirtuozów tego wyjątkowego instrumentu. Imprezy festiwalowe zaplanowano także na sobotę i niedzielę. Dokładny program znajdziecie tutaj.

W hołdzie papieżowi

Trwa Festiwal Nova Muzyka i Architektura, w ramach którego przez całe lato muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej prezentują torunianom różnorodność muzyki symfonicznej i nie tylko. W niedzielę w ramach festiwalu zaplanowano wyjątkowy koncert w kościele Najświętszej Maryi Panny.

- 16 października br. przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Watykanie. Z dumą włączamy się w obchody tej okrągłej rocznicy wyjątkowym koncertem. Usłyszymy program składający się z najpiękniejszych pieśni maryjnych połączonych z najwspanialszymi utworami muzyki klasycznej i sakralnej. Są to bowiem ulubione utwory Ojca Świętego, które przez wiele lat wykonywali dla niego najsłynniejsi światowi artyści – zapowiadają organizatorzy.

Koncert rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Na deser teatr na ulicy

W niedzielę zaplanowano kolejną odsłonę Festiwalu Teatrów Ulicznych. Przed torunianami wystąpi austriacki duet Belle Etage ze spektakle „[Dream]”.

- [Dream!] jest opowieścią jak marzenie. To milczące przeciwieństwo głośnej i energicznej atmosfery festiwalowej. Zapraszamy publiczność do inspirującego świata, gdzie można odetchnąć na chwilę i zrelaksować zmysły, skupiając się na tym co znajome…marzeniach! Elementami składowymi naszych są lalka, kapelusz i najbardziej istotna: Miłość! [Dream!] to mieszanina elementów gimnastyki artystycznej, pantomimy, akrobatyki, elementów ulicznych, które w połączeniu tworzą surrealistyczną i bajeczną a także nowoczesną opowieść – zapowiadają organizatorzy.

Zaplanowano aż dwa pokazy spektaklu: o godz. 17 i 19.

(Opr. AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone