Zamknij
REKLAMA

Na Szosie Chełmińskiej zostało jeszcze sporo do zrobienia

18:00, 14.04.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Po zimowym przestoju prace na Szosie Chełmińskiej są realizowane pełną parą. Trwa budowa kanalizacji deszczowej, montaż sygnalizacji świetlnej, a pod koniec kwietnia na kilku odcinkach ruszy asfaltowanie.

Wielkimi krokami zbliża się termin zakończenia prac na Szosie Chełmińskiej. Przypada on na koniec maja. Tymczasem jest jeszcze sporo do zrobienia na trasie staromostowej, która jest przebudowywana na odcinku od średnicówki do ul. Polnej.

W tej chwili prace są realizowane na kilku frontach. Na wysokości nowej siedziby piekarni robotnicy przebudowują sieć wodociągową i budują kanalizację deszczową. W tym miejscu rozpoczęło się także korytowanie pod brakujący fragment nowej jezdni.

- Z kolei na starej jezdni Szosy Chełmińskiej na odcinku między ul. Długą a Żwirki i Wigury wzmocniono podłoże gruntowe pod nową nawierzchnię i ustawiano krawężniki - wskazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Rozpoczęła się budowa nowej zatoki autobusowej i chodników.

Na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej i Długiej pracują gazownicy, którzy budują w tym miejscu gazociąg. Przy przejściach dla pieszych montowane są sygnalizacje świetlne. W przyszłym tygodniu na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej i Długiej, w miejscu, gdzie docelowo będzie wybudowana linia tramwajowa, rozpocznie się budowa wodociągu. W dalszej kolejności wodociąg będzie budowany wzdłuż ul. Długiej.

Kiedy ruszy asfaltowanie na odcinkach, gdzie brakuje jeszcze nawierzchni? Wykonawca planuje takie prace pod koniec kwietnia: w rejonie nowej siedziby piekarni, na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej i Długiej i na ul. Długiej. Przebudowa Szosy Chełmińskiej pochłonie ponad 16 mln zł i jest współfinansowana z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

lilulilu

7 0

Już to widzę jak do końca maja oddadzą tę drogę. Na odcinku od Żwirki do Średnicówki jezdnia po stronie wschodniej nie ruszona! Roboty na pewno nie idą pełną parą. Wczoraj w południe robotnicy pracowali tylko w jednym punkcie, właśnie koło piekarni i było ich aż 6-8 na całym placu budowy! 19:48, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PakoPako

12 1

Pełną parą? Zimowa przerwa?
Ta budowa leży, przez kilka tygodni, mimo plusowych temperatur nikt tam nic nie robił. Czy ktoś z miasta tego pilnuje? Przez tą opieszałość cierpią mieszkańcy i przedsiębiorcy. Już padła drogeria, stoisko z chlebami u Gzeli, a super restauracja ?w kapciach? otwarta jest tylko na zamówione wcześniej imprezy. Brak dojazdu robi swoje. Ciekawi mnie czy ktoś takie rzeczy monitoruje i przewiduje przed planowaniem i zamawianiem robót. 20:33, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone