Zamknij
REKLAMA

Pół Torunia bez ciepłej wody! Aż do godz. 18 [ZOBACZ GDZIE]

08:19, 13.03.2018 | MT
REKLAMA
Skomentuj
Usuwanie awarii przy ul. Broniewskiego. Fot. Tomasz Berent

We wtorek o godz. 9 służby techniczne PGE Toruń przystąpią do usuwania awarii sieci ciepłowniczej. Do wieczora bez ciepła i ciepłej wody będzie kilka osiedli.

Mrozy, które przyszły z początkiem marca, uszkodziły ciepłociąg napowietrzny w okolicach dworca Toruń Wschodni. Służby techniczne PGE Toruń na bieżąco monitorowały nieszczelności, ale wolały zaczekać z usunięciem awarii do wtorku 13 marca, czyli do momentu, gdy termometry pokażą zdecydowanie dodatnie temperatury.

Przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody potrwa od godz. 9 do ok. godz. 18. Z trudnościami muszą liczyć się torunianie z osiedli przyłączonych do ciepła sieciowego, a mieszkający na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie. Chodzi o: Mokre, Starówkę, JAR, Bydgoskie Przedmieście, Osiedle Młodych, Wrzosy, Osiedle Tysiąclecia, Jakubskie Przedmieście.

Problem ominie mieszkańców Rubinkowa, Skarpy, ul. Olsztyńskiej oraz rejonu ul. Polnej, Chrobrego i Mazowieckiej.

Jak informuje PGE Toruń, z uwagi na sezon grzewczy, prace naprawcze przy dworcu Toruń Wschodni mają charakter tymczasowy. Pełna modernizacja uszkodzonego fragmentu sieci ruszy w okresie wiosenno-letnim.

- Przepraszamy mieszkańców za te niedogodności. Dokładamy wszelkich starań, aby wspomniane prace wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie i jak najszybciej przywrócić naszym odbiorcom dostawy ciepła i ciepłej wody - tłumaczy Julita Karpińska, rzecznik prasowa PGE Toruń.

AKTUALIZACJA, godz. 15.20: PGE Toruń poinformował, że większość odbiorców ciepła i ciepłej wody ma już ciepło. "Sukcesywnie ciepło dociera do poszczególnych rejonów miasta. Działania naprawcze na ciepłociągu napowietrznym w okolicy Dworca Wschodniego przebiegły sprawnie, dzięki temu udało się wcześniej niż zakładano uruchomić dostawy ciepła dla odbiorców".

(MT)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

lilulilu

2 0

Cała ta sieć musi być w masakrycznym stanie, ponieważ to już któraś z kolei awaria w tym sezonie grzewczym, a i latem zdarzały się przerwy w dostawie ciepłej wody. 10:33, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

skutkiskutki

0 0

Po raz kolejny Torunianie odczuwają politykę geniuszy Tuska!, czyli uzależnienie od jednego, dużego dostawcy ciepła. PO uwaliła koncepcję wykorzystanie wód geo do celów m.in. ogrzewnia i dostwa ciepłej wody dla zach. Torunia tylko dlatego, żeby utrącić z przyczyn ideologicznych (czyli czysto...kretyńskich, pozbawionych wyobrażni) zamysł Lux Veritatis. I mamy to co mamy. Nasi mieszkańcy wiszą na monopoliście z EC Grębocin ( dawna nazwa). Najmniejsza awaria sieci tak skutkuje. 15:14, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone