Zamknij
REKLAMA

W mieszkaniu na Skarpie trzymał 60 tys. papierosów

18:30, 04.12.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Ponad 60 tys. sztuk papierosów 38-latek trzymał w mieszkaniu na ul. Ligi Polskiej, fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

W jednym z mieszkań na ul. Ligi Polskiej policjanci znaleźli ponad 60 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. 38-latkowi, który je przechowywał, grozi wysoka grzywna i do trzech lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu na Rubinkowie wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji weszli w miniony piątek do jednego z mieszkań na ul. Ligi Polskiej. Od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że 38-latek może przechowywać tam towary bez polskich znaków akcyzy.

- To dało im podstawę do przeszukania lokalu, w którym przebywał - mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. - Okazało się, że i tym razem intuicja nie zawiodła stróżów prawa. Mężczyzna ukrywał w mieszkaniu ponad 60 tysięcy sztuk papierosów oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić ponad 71 tys. zł - z nieodprowadzonego podatku. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna i do trzech lat pozbawienia wolności.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018