REKLAMA

Piotr Ikonowicz: "Ojciec Rydzyk odmówił pomocy"

15:00, 19.05.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Piotr Ikonowicz przy bramie siedziby Radia Maryja, fot. Tomasz Berent

- Poszliśmy po pomoc. Dostaliśmy kawę i ciasto i... żadnej pomocy - tak spotkanie z o. Tadeuszem Rydzykiem w sprawie Winnicy II skomentował Piotr Ikonowicz. Poświęcił jemu obszerny wpis na Facebooku.

Kwestia Winnicy II, a przede wszystkim mieszkańców, którzy nie wiedzą, jaka czeka ich przyszłość na tym osiedlu, ciągnie się od wielu lat. Obawiają się, że w miejsce ich domów, które stoją na miejskich działkach, powstaną budynki wielorodzinne. W tą sprawę zaangażował się m.in. Piotr Ikonowicz, znany aktywista i działacz społeczny.

W środę Ikonowicz wspólnie z przedstawicielami mieszkańców Winnicy spotkał się z o. Tadeuszem Rydzykiem. Mieszkańcy liczyli na wsparcie dyrektora Radia Maryja w tej sprawie. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

[ZT]10354[/ZT]

Ikonowicz w czwartek na swoim Facebooku zamieścił swoją relację z tego spotkania. Odsłonił kulisy rozmów z o. Rydzykiem, podczas których "nie udało się zmusić naszego rozmówcy do jakiejś deklaracji i czy choćby obietnicy".

"Ojciec Rydzyk odmówił pomocy. Poszliśmy po pomoc. Dostaliśmy kawę i ciasto i... żadnej pomocy. Ojciec dyrektor niczego nie obiecał mieszkańcom toruńskiego osiedla Winnica II, którzy zwrócili się do niego z prośba o wstawiennictwo. Nie mógł się za to nachwalić rządów prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, zastrzegając jednak, że on, Rydzyk, nie ma żadnego wpływu na prezydenta ani radnych" - pisze Ikonowicz na Facebooku.

Dalej Ikonowicz pisze: "Ojciec dyrektor przystał na moją prośbę spotkania, by przekonać mieszkańców Winnicy, że nie jest stroną sporu i że na decyzje radnych i prezydenta Torunia nie ma żadnego wpływu. Nie przekonał nas, bo to nie jest prawda. I każdy w Toruniu wie, że bez poparcia Radia Maryja prezydent Zaleski nie rządził by miastem od 15 lat. Część lokatorów będzie teraz czekać na telefon zapraszający ich do rydzykowego radia, by mogli opowiedzieć o swojej krzywdzie. Myślę jednak, że się nie doczekają. To byłoby bowiem równoznaczne ze wsparciem walki o uratowanie ich domów przed wyburzeniem".

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

AlAl

3 5

A niby co o. Rydzyk miał zrobić????? 18:01, 19.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yolayola

3 1

to nie ta liga żeby o winnice się cisnąć tam się ważą losty typowo polityczne nikt sobie winnicą głowy w tym mieście nie zaprzątnie. Na rubinkowie Zaleski też mówił w 2016 że nie zrobi parkingu park & ride a w 2017 odwidziało się i już znowu ludzi wkurza 19:24, 19.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cwaniaczekcwaniaczek

4 7

Ikonowicz sobie wymyślił, że wpuści dyr. Radio Maryja w kanał Winnica.
Na rozmowę chciał ze sobą przytargać medialne odpadki, aby zrobić szum i nic więcej. Był po rozmowie z prezydentem Zalewskim i wiedział, że to temat trudny, obciążony nie tylko dzikim budownictwem, samowolkami, więc na to Tadeusz Rydzyk nie ma żadnego wpływu. Spotkanie się odbyło, a bolszewik Ikonowicz zamiast podziękować za poświęcony mu i mieszkańcom winnicy czas obrzuca go błotem. Komuchy tak mają. 21:01, 19.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bubabuba

0 2

Nie znam się na organizacji terytorialnej Kościoła Katolickiego, ale wydaje mi się że Winnica nie podlega pod Parafię o. Rydzyka. Swoją drogą o. Rydzyk powinien nie podawać ręki takiemu wstrętnemu komuniście, jak ikonowicz. Za nic ma sobie prawa własności, zachowuje się jak zwykły złodziej. No i argument że bez o. Rydzyka Prezydent Zaleski nie byłby Prezydentem? W Toruniu, Prezydent ma poparcie ok 70%, Radio Maryja takiej słuchalności tu nie ma. 10:49, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017