Pomorzanin świetnie zaczyna sezon! Grad bramek w Gąsawie

10:01, 17.09.2018 Oprac. RED/(źr. oficjalna strona klubu Pomorzanin Toruń) Aktualizacja: 10:46, 17.09.2018
Skomentuj

Toruńscy hokeiści na trawie pokazali swoją moc. Laskarze Pomorzanina pokonali w pierwszej kolejce LKS Gąsawę 8:2. Wynik imponuje, tym bardziej, że Gąsawa to brązowy medalista Mistrzostw Polski z ubiegłego roku.

Choć początek meczu należał do gospodarzy, to „Pomorek” już w pierwszej połowie zdołał wypracować sobie sporą przewagę. Torunianie zeszli do szatni prowadząc 4:1. Warto podkreślić, że dwie pierwsze bramki strzelili w niecałe trzy minuty po stracie gola!

Po przerwie laskarze Pomorzanina w pełni kontrolowali mecz. Szybko dorzucili dwie bramki, podwyższając prowadzenie na 6:1. Choć Gąsawa strzeliła drugą bramkę, to zawodnicy z Torunia nie pozwolili gospodarzom na nic więcej. Ostatecznie wygrali spotkanie aż 8:2.

Trener Pomorzanina Toruń, Piotr Żółtowski tak skomentował mecz dla oficjalnej strony toruńskich laskarzy.

- Oczywiście jestem zadowolony ze zwycięstwa – powiedział trener Żółtowski. - Jest kilka rzeczy do poprawki, ale będziemy nad tym pracować na treningach i eliminować błędy w następnych spotkaniach. Bardzo cieszę się, że drużyna przez większą część meczu realizowała to, co sobie założyliśmy przed rozpoczęciem spotkania.

LKS Gąsawa – Pomorzanin Toruń 2:8 (1:4)

1:0 Jan Gaczkowski (13 krótki róg), 1:1 Arkadiusz Rutkowski (15), 1:2 Bartosz Żywiczka (16), 1:3 Michał Kunklewski (26 krótki róg), 1:4 Wojciech Rutkowski (35 krótki róg), 1:5 Sebastian Sellner (44), 1:6 Krystian Makowski (59), 2:6 Mateusz Ulatowski (65 krótki róg), 2:7 Michał Kunklewski (67), 2:8 Krystian Makowski (69)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (od 35’ Paweł Murszewski) – Damian Mondrzejewski, Miłosz Szreder, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Bartosz Żywiczka, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski, Michał Kunklewski, Krystian Makowski, Michał Dawid oraz Mariusz Kowalski, Filip Sobczak, Patryk Karamuz, Artur Kościelski

(Oprac. RED/(źr. oficjalna strona klubu Pomorzanin Toruń))