Świetny Michał Gałka, Copernicus najlepszym klubem!

12:31, 14.07.2017 MM, Informacja prasowa
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

W dniach 12-13 lipca w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się najważniejsza impreza kolarska w tym roku dla kategorii junior młodszy/juniorka młodsza, jaką jest ogólnopolska olimpiada młodzieży na szosie w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Dla zawodników Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus był to najlepszy występ w dotychczasowej 4-letniej historii startów na tej imprezie, a to za sprawą rewelacyjnych wyników kolarzy i kolarek.

[ZT]11132[/ZT]

W pierwszym dniu  zawodów, podopieczna Andrzeja Kiejnowskiego, zdobyła brązowy medal w jezdzie indywidualnej na czas, natomiast zawodnik Marcina Mientkiego, Michał Gałka, zdobył tytuł mistrza Polski. W drugim dniu rywalizacji, po raz kolejny świetnie wypadł Gałka, który zdobył brąz.

Michał Gałka został najlepszym zawodnikiem olimpiady i tym samym potwierdził bardzo wysoką formę przed zbliżającymi się European Youth Olympic Festival w Gyo?r na Wegrzech, na których będzie reprezentował Polskę. Copernicus z dorobkiem 45 punktów został najlepszym klubem ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.