REKLAMA

Pomagają tym, którym inni nie pomogli

00:00, 12.07.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Sanatorium "Pod Tężniami" ma bardzo bogatą ofertę

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku odnosi kolejne sukcesy. Do Kliniki trafiają osoby z innych uzdrowisk, którym nikt nie był w stanie pomóc i wyjeżdżają uleczeni. Jak to możliwe? Co takiego wyjątkowego jest w Klinice „Pod Tężniami” w Ciechocinku? Co powoduje, że ludziom ustępują dolegliwości bólowe, z którymi mieli do czynienia przez wiele lat?

Kira z Warszawy, 78 lat -  „Byłam w kilku obiektach w Polsce. W jednym zrobili ze mnie kalekę. Miałam tam wypadek. W drugim mi nie pomogli. Dopiero tu znalazłam specjalistów, którzy uratowali moją nogę, już trzy razy kierowaną do amputacji. Chwalę fachowość lekarzy i rehabilitantów w Klinice „Pod Tężniami”. 

Grażyna z Aleksandrowa Kujawskiego, 38 lat – „Miałam potwierdzoną w badaniu rezonansem magnetycznym dyskopatię L4-L5. Zostałam zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego. Bardzo bałam się operacji i powikłań. Trafiłam do Kliniki „Pod Tężniami”. Poddałam się terapii manualnej, a następnie systematycznie ćwiczyłam zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Ponowny rezonans po pobycie w Kliniki wykazał zmniejszenie rozmiarów krążka międzykręgowego - neurochirurg odstąpił od zabiegu. Do teraz nie wierzę w to co się stało!”.

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku istnieje od ponad 35 lat. Zajmuje się minimalizowaniem i likwidowaniem dolegliwości, a co najważniejsze przyczyn, związanych z bólem kręgosłupa, dyskopatią, rwą kulszową, migrenami kręgopochodnymi, bólem mięśni i stawów, stanami zapalnymi stawów, stanami po urazach i operacjach ortopedycznych, ostrogami piętowymi, „łokciem tenisisty” i „golfisty”, nadciśnieniem tętniczym.

- Leczenie w naszej Klinice przebiega kompleksowo. Bardzo dużo uwagi przywiązujemy do diagnostyki i poszukiwania przyczyny występujących objawów. W momencie kiedy nie jesteśmy pewni diagnozy, angażujemy kolejnych specjalistów i urządzenia, w celu bardzo dokładnego poznania powodu dolegliwości. Dopiero dotarcie do przyczyny choroby pozwala nam na skuteczne leczenie - mówi Marcin Cikorski, Dyrektor Obsługi Hotelu Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku.

Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i laboratoryjnym. Goście rozpoczynają swój pobyt od wizyty u lekarza, następnie trafiają do Laboratorium Badawczo-Rozwojowego, gdzie dokładnie analizujemy stopy i postawę ciała.

- W dotychczasowej praktyce przebadaliśmy w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym około 10 tysięcy osób i u każdej z nich występowały mniejsze lub większe nieprawidłowości stanowiące potencjalne źródło dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo powszechności  takich zaburzeń, to lekarz lub terapeuta musi zdecydować czy są one istotne w przebiegu leczenia obecnych dolegliwości, a także czy możliwe i zasadne jest ich korygowanie. Badanie w Laboratorium samo w sobie jest wstępem, ułatwieniem pracy terapeuty i lekarza, ale żeby przyniosło skutek musi być kontynuowane prze dalsze postępowanie, takie jak choćby terapia manualna, ćwiczenia, czy w razie potrzeby specjalistyczna konsultacja lekarska lub badania dodatkowe - mówi Michał Dylewski, Główny Specjalista ds. Diagnostyki Układu Ruchu.

Klinika jest podmiotem leczniczym, który nie posiada umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. To powoduje, że musi sprostać oczekiwaniom komercyjnych Klientów, którzy są bardziej wymagający.

- To nasi pacjenci potrzebujący wysoko kwalifikowanej pomocy niejako wymogli na Zarządzie zatrudnienie specjalistów z dziedziny rehabilitacji. Przybywają do nas chorzy z polecenia innych pacjentów lub kierowani z ośrodków leczniczych, które nie posiadają w ofercie podobnych usług. Pacjenta traktujemy holistycznie, w razie potrzeby uzupełniamy diagnostykę  wykonując badania krwi i moczu od morfologii po markery nowotworowe, wykonujemy również  nieinwazyjne  badania w kardiologiczne w Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej. W razie potrzeby oferujemy lekarskie konsultacje specjalistyczne, zabiegi dermatochirurgiczne i z zakresu medycyny estetycznej. Stosowanie nowoczesnych metod rehabilitacji i balneologii z odpowiednio dobraną fizykoterapią  i masażami przynosi  najlepsze efekty w leczeniu przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Bardzo ważną rzeczą jest  wdrożenie diety i edukacja prozdrowotna, która razem z konsultacjami dietetycznymi i psychoterapią oferowana jest naszym pacjentom - mówi Izabela Kowacka, Wiceprezes Zarządu ds. Lecznictwa.

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II Spółdzielnia Usług Medycznych rozpoczęła swoją działalność w 1979 roku, początkowo jako Sanatorium „Pod Tężniami” dysponując 1 budynkiem, 155 miejscami noclegowymi, oferując 30 zabiegów leczniczych. Obecnie obiekt składa się z 5 budynków, jest w stanie przyjąć jednocześnie 460 osób, oferuje ponad 100 zabiegów. Klinika w roku 2016 obsłużyła gości z 35 krajów świata. 

W Klinice znajduje się Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna. Klinika posiada szereg Poradni Specjalistycznych: Rehabilitacyjną, Reumatologiczną, Rehabilitacji Układu Ruchu, Kardiologiczną, Rehabilitacji Kardiologicznej, Laryngologiczną, Dermatologiczną, Diabetologiczną. W podmiocie leczniczym przyjmują specjaliści: internista, reumatolog, laryngolog, neurolog, kardiolog, urolog, dermatolog, diabetolog, stomatolog.

Klinika posiada nowoczesną bazę Welness & SPA z 4 basenami z aseptycznej stali nierdzewnej (rekreacyjny z hydromasażami, solankowy, zewnętrzny całoroczny z podgrzewaną wodą, dla dzieci), 4 saunami (sucha, parowa, aromatyczna, na podczerwień), Kryształową Komnatą Solną z minitężnią, Prysznicem Wrażeń (deszcz arktyczny, tropikalny, słoneczna bryza), Słoneczną Łąkę do kąpieli słonecznych. 

Bardzo duże znaczenie ma dla nas kompleksowa diagnostyka naszych pacjentów. W związku z tym posiadamy Laboratorium Badawczo – Rozwojowe Układu Ruchu Ruchu, w którym możemy dokonać Trójpłaszczyznowej analizy ruchu, Trójpłaszczyznowej analizy ruchu z EMG, Oceny równowagi, wykonać Ćwiczenia równowagi na platformie, wykonać Badanie obciążenia statycznego i dynamicznego, Badanie ruchów prostych kręgosłupa, Badanie postawy, Badanie stóp.

Ponadto posiadamy rozbudowaną Diagnostykę Kardiologiczną: EKG z opisem, EKG wysiłkowe, Echo Serca z konsultacją, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, Trening kardiologiczny na cykloergometrze. W Klinice wykonać można również: Badanie słuchu, Badanie spirometryczne, Specjalistyczne badania krwi (m.in. diagnostyka alergii, cukrzycy, markery nowotworowe, anemia, niepłodność, choroby nerek, tarczycy, reumatologia, dolegliwości brzuszne, otyłość, serce, wątroba, hormony, nietolerancje pokarmowe i wiele innych), Badanie bioimpedancyjne składu ciała, Badanie bezdechów sennych, USG tętnic szyjnych i kręgowych + Doppler, USG żył kończyn dolnych + Doppler, USG naczyń kończyn dolnych + Doppler z konsultacją chirurgiczną, USG, badania kału, echo serca, USG stawów w konsultacją ortopedyczną, USG jamy brzusznej, USG tarczycy i innych małych narządów, USG urologiczne z konsultacją urologiczną

Pobyt w Klinice to nie tylko leczenie i relaks. Oferujemy również atrakcje rozrywkowe i kulturalne, m.in. takich jak koncerty, wieczorki taneczne z muzyką na żywo, biesiady, grille, ogniska, Piano Bar.

W naszej Klinice można skorzystać z kawiarenki internetowej. Dla naszych Gości oferujemy również wycieczki tramwajem konnym po Ciechocinku i okolicach, wycieczki autokarowe do atrakcyjnych turystycznie miejscowości jak Toruń, Licheń, Golub Dobrzyń jak i do każdego miejsca w Polsce według życzenia Gości. 

Klinika posiada nowoczesną wewnętrzną siłownię wyposażoną w amerykański sprzęt Precor, z treningiem personalnym włącznie, zewnętrzną siłownię Fit Park, salę gimnastyczną, pokój zabaw (z bilardem, szachami, ping pongiem, dartem), wypożyczalnię rowerów.

Klinika Pod Tężniami poza nowoczesnymi wnętrzami, otoczona jest terenem z parkiem, fontannami, bogatą, różnorodną roślinnością. Bliskość przylegających tężni powoduje, że nasi Klienci cały czas są otoczeni powietrzem, zawierającym mikroelementy z tężni solankowych. Klinika w najnowszej części, Kompleksie Balneologicznym posiada ogromny, drewniany taras widokowy z widokiem na tężnie. W naszej Klinice znajduje się również przeszklona, wysoka winda widokowa.

Klinika specjalizuje się w leczeniu:

  • Schorzeń narządu ruchu: m.in.  bóli kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej, lumbago, powikłań choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa – urazów układu kostnego i wiązadeł stawów, reumatyzmu, udaru, wypadnięcia dysków metodami nieoperacyjnymi.
  • Chorób reumatycznych: m.in. reumatoidalnego zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów obwodowych.
  • Chorób układu krążenia: m.in. nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej stabilnej, stanów po zawałach i operacjach serca. Oferujemy możliwość wykonania w Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej badań (EKG, EKG wysiłkowe, Echo serca, Holter EKG, Holter ciśnieniowy)
  • i poddania się rehabilitacji kardiologicznej.
  • Chorób układu nerwowego: m.in. zespołu rwy kulszowej i splotu ramiennego, stanów poudarowych, choroby Parkinsona.
  • Chorób przemiany materii: otyłości i cukrzycy.
  • Chorób układu oddechowego: m.in. przewlekłego nieżytu górnych dróg oddechowych, oskrzeli, stanów po zapaleniu drób oddechowych
  • Łuszczycy i bielactwa
  • Łokcia „tenisisty”, „golfisty”, skutecznie usuwamy ostrogi piętowe. 

Oprócz najwyższej jakości leczenia naszym gościom zapewniamy przyjazną atmosferę, komfortowe warunki do wypoczynku oraz bogatą ofertę spędzania wolnego czasu. 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017