Wygrywamy! Hokeiści wracają do gry w walce o utrzymanie!

20:35, 10.03.2017 Michał Malinowski
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Hokeiści Nesty Miresa Toruń pokonali w piątym meczu fazy play - out na Tor - Torze Automatykę Stoczniowca Gdańsk 3:2. Braki strzelali: Michał Kalinowski, Jarosław Dołęga i Marcin Wiśniewski.

Nesta nie mogła sobie pozwolić na porażkę w tym spotkaniu, jeśli marzyła o szóstym meczu w Gdańsku. Torunianie przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani z jasnym celem - po prostu zwyciężyć.

W 10. minucie wynik otworzył Michał Kalinowski, który wykazał się największym sprytem pod bramką przeciwnika i skierował krążek do pustej bramki. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze, podobnie zresztą jak przy drugiej bramce z 25. minuty autorstwa Jarosława Dołęgi. Odpowiedź przyjezdnych była jednak błyskawiczna. W 28. minucie kontaktową bramkę strzelił Szymon Marzec.

Po 40 minutach był rezultat 2:1. Kluczowa dla losów spotkania wydaje się 47. minuta. Rafał Ćwikła, który był inicjatorem całej akcji, zagrał dokładnie do Marcina Wiśniewskiego, a ten strzałem z pierwszego krążka nie dało szans golkiperowi Stoczniowca. Nerwy były jednak do samego końca. W 53. minucie gdańszczanie wykorzystali grę w przewadze. Bramkę na 2:3 strzelił Adrian Kastel - Dahl. Na minutę przed końcem na 4:2 mógł podwyższyć Daniel Minge, ale zmarnował świetną okazję. Ostatecznie Nesta zwycięża 3:2.

Nesta Mires Toruń - Automatyka Stoczniowiec Gdańs  3:2  (1:0, 1:1, 1:1)

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz, Studziński - Żyliński, Skólmowski, Mogiła, Kukuszkin, Minge; Trachanow, Lidtke, Kalinowski, Michajłow, Dołęga; Kowrach, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Winiarski; Jaworski, Heyka, Stasiewicz, Naparło.