Kolejne wyróżnienia dla naszych sportowców! Tym razem...

11:26, 06.03.2017 Michał Malinowski, Informacja prasowa
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

We wtorek (7 marca, godzina 10:00) w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród finansowych zarządu województwa dla sportowców i ich opiekunów, którzy z sukcesem reprezentowali nasz kraj i region na ubiegłorocznych zawodach. Wśród wyróżnionych jest blisko pół tysiąca osób z 57 klubów sportowych.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 331 sportowców z 57 klubów. To medaliści mistrzostw Świata, mistrzostw Europy, młodzieżowych mistrzostw Polski, mistrzostw Polski oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 98 trenerom naszych sportowców oraz 28 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 340 tysięcy złotych.

W systemie sportu młodzieżowego nasze województwo uplasowało się ponownie na 7. pozycji w kraju z dorobkiem 10.854,19 punktów. W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych po raz kolejny liderem rankingu został CWZS Zawisza Bydgoszcz. Na 18. miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 35. RTW Bydgostia Bydgoszcz, na 77. UKS Copernicus Toruń, a na 88. miejscu AZS UMK Toruń (w sumie sklasyfikowano 3474 klubów w Polsce).

W klasyfikacji gmin na 5. miejscu uplasowała się Bydgoszcz, Toruń zajął 12. miejsce, a Grudziądz znalazł się na 26. pozycji (łącznie sklasyfikowano 887 gmin).

Nagrodzeni: DZIAŁACZE, TRENERZY, DYSCYPLINY INDYWIDUALNE, DYSCYPLINY ZESPOŁOWE