Elana Toruń zdobywa Szczecin. Tak wygląda tabela III ligi

21:05, 08.10.2017 MM
Skomentuj Kibice mogą być zadowoleni z wyniku osiągniętego w Szczecinie   Fot. Tomasz Berent Kibice mogą być zadowoleni z wyniku osiągniętego w Szczecinie Fot. Tomasz Berent

Elana Toruń wygrała w niedzielnym meczu wyjazdowym z rezerwami Pogoni Szczecin 3:1, przerywając tym samym serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

Torunianie nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. W ostatnich pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie cztery punkty. Ich niedzielnym rywalem był drugi zespół Pogoni Szczecin.

Podopieczni Rafała Góraka nie mogli sobie pozwolić na kolejną stratę punktów, jeśli myślą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Pierwsze 45 minut obrodziło bramkami. Kibice zobaczyli aż trzy z czego dwie autorstwa żółto - niebieskich. W 36. minucie wynik otworzył Patryk Urbański. Kolejne dwie minuty były wręcz szalone. Najpierw w 38. minucie do remisu doprowadził Jakub Paprzycki, a minutę później na 2:1 strzelił Daniel Ciach

Do przerwy torunianie prowadzili 2:1. Drugą połowę rozpoczęli w najlepszy z możliwych sposobów. Minutę po wznowieniu gry na 3:1 podwyższył Artur Lenartowski. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Żółto - niebiescy zainkasowali niezwykle ważne trzy punkty. W tabeli nasz zespół awansował na 5. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie 15 października. Elana podejmie przed własną publicznością Energetyka Gryfino. Początek spotkania o 14:00.

Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 1:3 (1:2)

Bramki: Jakub Paprzycki 38 - Patryk Urbański 36, Daniel Ciach 39, Artur Lenartowski 46

Wyjściowy skład Elany Toruń: Poloczek, Urbański, Ciach, Uszalewski, Będzieszak, Chmielewski, Stefanowicz, Kryszak, Lenartowski, Tomaszewski, Kozłowski.