Dwa toruńskie biegi z prestiżowymi wyróżnieniami! Wiecie, jakie? Koniecznie sprawdźcie

10:57, 11.02.2016 Michał Malinowski
Skomentuj XIII Półmaraton św. Mikołajów po raz kolejny przyciągnął tłumy biegaczy z całej Polski           Fot. Michał Malinowski XIII Półmaraton św. Mikołajów po raz kolejny przyciągnął tłumy biegaczy z całej Polski Fot. Michał Malinowski

Podczas poniedziałkowej Bydgoskiej Gali Imprez Biegowych, na której nagrodzono najlepsze biegi w województwie kujawsko-pomorskim w 2015 roku, nie mogło zabraknąć oczywiście toruńskich akcentów.

Bydgoska Gala Imprez Biegowych to coroczne podsumowanie plebiscytu prowadzonego przez administratora strony Bydgoscy Biegacze na profilu fejsbukowym. Poprzez głosowanie, które trwało od 3 do 31 stycznia 2016 roku, biegacze wybrali najlepsze imprezy biegowe w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2015 roku.

(Fot. Nadesłana)

Nominacje otrzymały m.in. biegi z Bydgoszczy, Świecia, Nakła nad Notecią, Szubina, Brzozy, Białych Błót, Zielonki, Tucholi, Koronowa, Włocławka, Lipinek oraz Torunia. W głosowaniu wzięło udział ponad 1100 uczestników z całego województwa, którzy głosowali na biegi w  siedmiu kategoriach oraz wybierali najlepszych organizatorów.

(Fot. Michał Malinowski)

Uznanie wśród głosujących znalazły dwa toruńskie biegi. Drugie miejsce wśród imprez biegowych na dystansie 10 km w województwie kujawsko-pomorskim zajął Run Torun z liczbą 17,7 procent oddanych głosów. Bardzo wysoko sklasyfikowany został również XIII Półmaraton św. Mikołajów, który w klasyfikacji półmaratonów uplasował się również na drugiej pozycji z 22,2 procentami głosów. Dodajmy, że piąte miejsce w zestawieniu cykli biegowych zajął cykl Łubianka Grand Prix Cross