Zamknij

"Świadomość prawna młodzieży jest bardzo niska". Czy to pomoże?

10:58, 07.09.2016 Katarzyna Fus
Skomentuj Podpisanie porozumienia w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, fot. Katarzyna Fus Podpisanie porozumienia w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, fot. Katarzyna Fus
reo

Fundacja Court Watch Polska podpisała porozumienie o współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu, która m.in. wesprze produkcję programu edukacyjnego dla młodzieży.

Fundacja Court Watch Polska to organizacja, która zajmuje się obserwowaniem sądów, ale też publikuje raporty i edukuje społeczeństwo w zakresie prawa. Tym razem fundacja razem z izbą radców zajmie się edukacją prawną młodzieży, wymianą wzajemnych doświadczeń w zakresie prowadzonych działalności, promowaniem aktywności ułatwiającej rozwój kontaktów naukowych, wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz tworzenie warunków sprzyjających dalszemu rozszerzaniu i pogłębianiu współpracy.

W ramach współpracy Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu wesprze program edukacji prawnej dla młodzieży, który fundacja realizuje poprzez cykl filmów edukacyjnych „#PrzyPrawie”.

- Dzięki pomocy radców prawnych, fundacja będzie mogła przekazywać więcej wiedzy prawnej młodzieży, ale też i wszystkim zainteresowanym - mówi Bartosz Pilitowski, prezes fundacji Court Watch Polska.  - Pod każdym z naszych filmów będzie umieszczony link do artykułu przygotowany m.in. przez radców prawnych z Torunia w sprawie tych materiałów edukacyjnych. Każdy zainteresowany będzie mógł zasięgnąć więcej informacji na temat wybranego zagadnienia. Można powiedzieć, że tutaj udało nam się nawiązać współpracę organizacji społecznej, która stawia sobie za cel podniesienie świadomości prawnej ze specjalistami, praktykami. To bardzo ważne, że  pomagać nam będą osoby, które mają doświadczenie w tych dziedzinach, z różnymi sytuacjami spotkały się w swojej pracy zawodowej i wiedzą na co zwrócić uwagę w konkretnych sytuacjach.

Takie materiały mają przydać się zwłaszcza osobom młodym, które dopiero wkraczają w dorosłe życie i nie zawsze mogą sobie zdawać sprawę z tego jakie mają obowiązki. Z raportów i badań prowadzonych w Polsce wynika, że świadomość prawna młodzieży jest bardzo niska w naszym społeczeństwie. - Przykładowo, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieodebrana przesyłka z sądu może robić pewne skutki prawne - dodaje Politowski. - Może tam np. być informacja o tym, że toczy się w naszej sprawie postępowanie, a możemy o nim nawet nie wiedzieć, bo postępowanie toczy się w trybie zaocznym. To ważne, abyśmy również umieli korzystać z prawa. 

W ciągu kilku tygodni - być może jeszcze we wrześniu - powinien pojawić się pierwszy materiał na profilu facebookowym fundacji wspólnie przygotowany z radcami prawnymi. Filmiki "Przy prawie" publikowane są dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i czwartek. To nie jedyne takie porozumienie ze środowiskiem prawniczym. Fundacja wkrótce ma podpisać umowę także z Okręgową Radą Adwokacką w Toruniu.

(Katarzyna Fus)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%