Wiele osób wciąż poszukuje bezpiecznych i skutecznych sposobów, na domowe leczenie różnych schorzeń lub na proste uzupełnienie terapii podstawowej. W wielu przypadkach skuteczne okazują się być plastry przeciwbólowe o działaniu rozgrzewającym. Jak działają, kiedy po nie sięgnąć i czy zawsze będą bezpieczne?
Ze względu na mnogość zalet i wysoką dostępność cieszą się niemalejącą popularnością. Rozgrzewające plastry przeciwbólowe to niewielki wydatek, który może stać się kluczem do lepszego samopoczucia i poprawy zdrowia. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj ten wyrób medyczny nieco bliżej!
Zaletą produktu jest długa data przydatności do użycia oraz niska cena. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki wyrób medyczny może się przydać, dlatego zawsze warto mieć choć jedną sztukę w domowej apteczce. Co istotne, może sprawdzić się zarówno u dzieci, jak i u seniorów, jeśli tylko pojawi się potrzeba rozgrzania tkanek.
Tuż po tym, jak plaster zostanie przyklejony do skóry, substancje lecznicze w nim zawarte zaczynają przenikać przez skórę do naczyń krwionośnych, a następnie rozprowadzane są wraz z krwią w najbliższej okolicy ciała. Substancje lecznicze (np. kapsaicyna, imbir, chili) wykazują działanie rozgrzewające, przez co rozszerzają naczynia krwionośne, umożliwiając lepszą cyrkulację krwi.
Efektem zastosowania produktu jest sprawne usuwanie miejscowych toksyn, poprawa metabolizmu, lepsze odżywienie tkanek i ich dotlenienie, a także przyspieszanie regeneracji mięśni. Stają się one dogłębnie zrelaksowane, a wszelkie napięcia szybko przemijają. Rezultat działania plastrów przeciwbólowych utrzymuje się nawet do 24 godzin.
Przeciwbólowe plastry rozgrzewające świetnie sprawdzą się w likwidacji przewlekłych dolegliwości bólowych – reumatycznych, mięśniowych, kostno-stawowych. Podstawowymi wskazaniami do ich stosowania są więc:
W przypadku chorób przewlekłych należy jednak pamiętać, że plastry stosuje się w fazie remisji, nigdy w fazie zaostrzenia. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przeciwwskazaniami do użycia przeciwbólowych plastrów rozgrzewających są przede wszystkim: zaostrzenie chorób przewlekłych oraz świeże kontuzje. Wówczas lepiej sprawdzą się plastry chłodzące, które złagodzą stan zapalny, zmniejszą obrzęk i również wywołają efekt przeciwbólowy. Specjaliści nie zalecają również stosowania takich plastrów w przypadku nieustabilizowanych zaburzeń krążenia, zaawansowanej cukrzycy, wylewów podskórnych oraz nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu.