Piękna gra, świetne rozpoczęcie sezonu. Życiowa forma lidera. Energa pokonuje Dojlidy

10:23, 18.09.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Cazuo Matsumoto poprowadził w piątek Energę do zwycięstwa   Fot. Tomasz Berent Cazuo Matsumoto poprowadził w piątek Energę do zwycięstwa Fot. Tomasz Berent

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Tenisiści stołowi Energi Manekina Toruń pokonali w 2. kolejce Lotto Superligi Dojlidy Białystok 3:1. Znów ze znakomitej strony zaprezentował się Cazuo Matsumoto.

Brazylijczyk wszedł w to spotkanie w najlepszy z możliwych sposobów. W czterech setach pokonał Aleksandra Khanina 3:1. Co prawda pierwsza partia padł łupem zawodnika gości, ale w kolejnych trzech Matsumoto nie dał rywalowi żadnych szans

[ZT]6537[/ZT]

W drugim pojedynku spotkali się Wang Zeng Yi i Pawel Sirucek. Czech nawiązał równorzędną walkę z Polakiem, ale po pięciu setach to zawodnik z Białegostoku mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Torunian na prowadzenie wyprowadził Konrad Kulpa, który po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał 3:2 Pawła Platonowa.

Kropkę nad „i” postawił nie kto inny jak Cazuo Matsumoto, który pokonał Wang Zengy Yi 2:0, pieczętując tym samym zwycięstwo Energi. To druga wygrana podopiecznych trenera Kazimierza Wiszowatego w drugim meczu tego sezonu.

- Nie był to łatwy mecz. W świetnej formie jest Cazuo Matsumoto i z optymizmem podchodzimy do następnego meczu. Jesteśmy zbudowani ostatnimi dwoma zwycięstwami. Atmosfera jest bardzo dobra i mam nadzieję, że we wtorkowym meczu z Grodziskiem Mazowieckim wypadniemy równie dobrze – mówi Kazimierz Wiszowaty, trener Energi Manekina Toruń.

We wtorek, w Arenie Toruń, Energa podejmie Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Energa Manekin Toruń – Dojlidy Białystok   3:1

Cazuo Matsumoto – Aleksander Khanin  3:1 (5:11, 11:6, 11:9, 11:6)

Pawel Sirucek – Wang Zeng Yi  2:3 (10:12, 5:11, 11:7, 11:8, 8:11)

Konrad Kulpa – Paweł Platonow  3:2 (11:8, 4:11, 11:8, 7:11, 13:11)

Cazuo Matsumoto – Wang Zengy Yi  2:0 (11:8, 11:7)