Rywal rozbity w trzech setach na zakończenie sezonu! Show Kulpy i wygrana nad Platonowem!

12:15, 11.05.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Cazuo Matsumoto pokonał pewnie swojego rywala we wtorkowym pojedynku    Fot. Tomasz Berent Cazuo Matsumoto pokonał pewnie swojego rywala we wtorkowym pojedynku Fot. Tomasz Berent

Tenisiści stołowi Energi Manekina Toruń pokonali na wyjeździe, w ostatnim meczu sezonu 2015/2016, Strzelca Frysztak 3:0. Torunianie, mimo osłabień, nie mieli większych problemów z ograniem rywala.

W daleką podróż na południe Polski, nasz zespół udał się osłabiony brakiem Chen Wexinga i trenera Grzegorza Adamiaka. To nie przeszkodziło im jednak w odniesieniu przekonującego zwycięstwa 3:0.

[ZT]4416[/ZT]

Jako pierwszy sygnał dał Konrad Kulpa, który mimo że przegrywał 0:2 w setach, zdołał pokonać po pięciosetowym spotkaniu Pawła Platonowa. W kolejnych odsłonach, Cazuo Matsumoto pewnie ograł 3:0 Mateusza Czernika, a Tomasz Kotowski pozbawił złudzeń w ostatnim pojedynku Krzysztofa Niemca, wygrywając 3:1.

(Fot. Tomasz Berent)

Torunianie zakończyli sezon 2015/2016 na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów i bilansem 13 zwycięstw i 9 porażek.

- Na pewno druga runda była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. W pierwszej przytrafiło nam się kilka porażek, który sprawiły, że jesteśmy poza play-offami. Te pierwsze cztery, pięć drużyn jest bardzo silnych, ale niewątpliwie była minimalna szansa na to, aby dostać się do play-offów  - ocenia Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina Toruń.

O medale powalczy najlepsza czwórka: Olimpia Unia Grudziądz, Dekorglass Działdowo, Kolping Frac Jarosław i Polonia Bytom. Pary półfinałowe: Olimpia Unia Grudziądz – Polonia Bytom, Dekorglass Działdowo – Kolping Frac Jarosław.

Strzelec Frysztak – Energa manekin Toruń   0:3

Paweł Platonow – Konrad Kulpa  2:3  (11:8, 12:10, 9:11, 11:13, 14:16)

Mateusz Czernik – Cazuo Matsumoto   0:3  (7:11, 9:11, 5:11)

Krzysztof Niemiec – Tomasz Kotowski  1:3  (5:11, 9:11, 11:7, 12:14)