Meczycho, spektakl, widowisko. Zabrakło naprawdę niewiele! FC Toruń przegrywa z Rekordem

13:47, 07.03.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Sylwester Kieper strzelił dwie bramki w Bielsku-Białej         Fot. Tomasz Berent Sylwester Kieper strzelił dwie bramki w Bielsku-Białej Fot. Tomasz Berent

Świetne widowisko zafundowali kibicom w Bielsku-Białej drużyny Rekordu oraz FC Toruń. Mimo porażki 4:5, torunianie pokazali wielkie serce i charakter do walki.

To był hit 18. kolejki w Futsal Ekstraklasie. Już pierwsze minuty pokazały, że należy się spodziewać dużych emocji w Cygańskim Lesie. Po dwóch minutach gospodarze prowadzili 2:0 po golach Michała Marka i Douglasa Ferreiry

Nasi zawodnicy za wszelką cenę dążyli do odrobienia strat. Bliscy szczęścia byli Karol Czyszek i Sylwester Kieper. Temu drugiemu udało się zdobyć kontaktowego gola w 18. minucie. Z trudnej pozycji, mocnym strzałem pokonał Bartłomieja Nawrata. Wynikiem 1:2 zakończyło się pierwsze dwadzieścia minut.

(Fot. Tomasz Berent)

Druga połowa znów nie rozpoczęła się po myśli podopiecznych Klaudiusza Hirscha. Zaledwie 30 sekund potrzebował Roman Wachula do strzelenia trzeciego gola. Nasi zawodnicy byli bardzo podrażnieni. Drugiego gola w 22. minucie zdobył ponownie Kieper, a dwie minuty później do remisu doprowadził Marcin Mikołajewicz

[ZT]132[/ZT]

W 26. minucie gospodarze odzyskali prowadzenie. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Rekordu Piotr Szymura, który przejął piłkę w środku pola i nie atakowany przez nikogo postanowił uderzyć, czym zaskoczył Neagu. Sześć minut później było już 5:3, po tym jak na listę strzelców wpisał się Paweł Machura. FC walczyło ambitnie do końca. Na 41 sekund przed końcem meczu gola na 4:5 strzelił popularny „Miki”. Do doprowadzenia do remisu zabrakło niestety czasu.

Porażka sprawiła, że nasz zespół spadł na piąte miejsce w tabeli kosztem Red Devils Chojnice. W poniedziałek FC podejmie w hali UCS-u Gattę Zduńska Wola. Początek meczu o 19:30

Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń   5:4 (2:1)

FC: Neagu, Romanowski – Wołoszyn, Kieper, Szczepaniak, Czyszek, Suchocki, Mikołajewicz, Morozov, Wojciechowski, Świtoń, Pelc, Waszak, Elsner.