Zamknij

Kogo tym razem nagrodził marszałek województwa? Lista laureatów i wyróżnionych jest długa

16:30, 20.06.2017 WG
Skomentuj Na zdjęciu (od lewej): marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, fot. Tomasz Berent Na zdjęciu (od lewej): marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, fot. Tomasz Berent

Fundacja Ducha, Sławek Wierzcholski i liderzy zespołów personelu medycznego w Szpitalu Miejskim w Toruniu - to niektórzy z laureatów kolejnej edycji nagród marszałka województwa.

Ceremonię wręczenia nagród odbyła się w poniedziałkowy wieczór w sali koncertowej na Jordankach. Uroczystość uświetnił występ Magdaleny Chruściel pod kierownictwem muzycznym Adama Lemańczyka.

Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w 13 kategoriach. Wśród laureatów znalazły się 23 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 46 wyróżnień oraz wyróżnienie specjalne dla Portu Lotniczego Bydgoszcz za wprowadzenie oraz rozwój połączeń do węzła transportowego we Frankfurcie. Nagrodę za całokształt działalności otrzymała Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis.

- Nasze doroczne wyróżnienia przyznajemy najlepszym z najlepszych - osobom, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Telewizyjną relację z uroczystości będziemy mogli obejrzeć na antenie TVP Bydgoszcz w niedzielę (25 czerwca) o godz. 19.40.

 

Oto nagrodzeni i wyróżnieni w tegorocznej edycji nagród marszałka województwa:

KATEGORIA GOSPODARKA

Nagrody

Damix Sp. z o.o. - za stworzenie opracowań konstrukcji nowoczesnych wózków sklepowych oraz wdrożenie innowacyjnych technologii w ich produkcji. Firma Damix z Rypina specjalizuje się w produkcji wyposażenia dla sklepów i marketów oraz magazynów i stacji paliw. To czołowy w Europie i największy w Polsce producent wózków sklepowych, stale umacniający swoją pozycję na rynku.

Adam Marszałek, prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku - za rozwijanie kontaktów gospodarczych z Chinami. Towarzystwo Azji i Pacyfiku z siedzibą w Toruniu rozwija naukową i kulturową współpracę z krajami rejonu Azji i Pacyfiku. Celem organizacji jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej tej części świata poprzez publikację książek, roczników, organizację seminariów, konferencji i wystaw.

Wyróżnienia

Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko-Pomorskiego - za udział w kształtowaniu polityki gospodarczej regionu i działania na rzecz wzrostu konkurencyjności gospodarczej województwa.

Jacek Rutkowski, prezes zarządu komplementariusza (Mat-Bud Sp. z o. o.) w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym Mat Bud sp. z o.o. Spółka Komandytowa (Rozgarty, powiat toruński) - za podejmowanie nowych inwestycji, realizację przedsięwzięć zwiększających poziom innowacyjności i konkurencyjności regionu oraz sprzyjających generowaniu nowych miejsc pracy, a także za działalność prospołeczną.

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II, Spółdzielnia Usług Medycznych w Ciechocinku – za całokształt działalności w branży lecznictwa uzdrowiskowego.

Vivid Games S.A. (Bydgoszcz) - za sukces w branży produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne.

 

KATEGORIA FUNDUSZE UNIJNE

Zespół Opieki Zdrowotnej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brodnicy im. Rafała Czerwiakowskiego – za modernizację i rozbudowę Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Po rozbudowie, realizowanej przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2007-2013, placówka imponuje nowoczesnym wyposażeniem, funkcjonalnie rozwiązanymi przestrzeniami wewnątrz kompleksu i efektowną szklaną elewacją.

Powiat Włocławski - za budowę Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Jaś” i „Małgosia” w Brzeziu i stworzenie przyjaznych warunków do wychowywania i usamodzielniania się mieszkających tam dzieci. Budowa nowej siedziby dla domu dziecka w powiecie włocławskim była pierwszą inwestycją zrealizowaną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

KATEGORIA ROLNICTWO I ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH

Nagroda

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ,,Chemirol” Sp. z o.o. z Mogilna - za 20-letnią działalność na rzecz organizacji obsługi rolnictwa nie tylko w regionie, ale także w kraju i za granicą. Spółka działa od 20 lat i zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku w branży nawozów i środków ochrony roślin. Sukcesywnie zdobywa także rynki zagraniczne.

Wyróżnienia

Franciszek Złotnikiewicz, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku – za działania instytucji z zakresu ochrony przeciwpowodziowej i retencji wodnej w regionie, w tym inwestycje związane z modernizacją wałów przeciwpowodziowych.

Lidia i Andrzej Galikowscy, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego i Stajni Nadolnik (powiat tucholski) - za wykorzystanie funduszy unijnych i poszerzenie profilu prowadzonego gospodarstwa rolnego o bogatą ofertę agroturystyczną.

Ewa i Marek Mieruszewscy, właściciele gospodarstwa Agroturystycznego Gacanek w Wielkich Budziskach (powiat tucholski) – za rozwój alternatywnych źródeł dochodu na obszarach wiejskich i prowadzenie docenianego przez turystów gospodarstwa agroturystycznego oraz Regionalnej Galerii Sztuki, promującej prace gospodarzy i twórców z Borów Tucholskich.

 

KATEGORIA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA

Nagrody

Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych z Torunia - za realizację projektu rewitalizacyjnego i stworzenie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego dla blisko 300 niepełnosprawnych podopiecznych. Z wykorzystaniem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zrewitalizowano stare budynki siedziby fundacji i teren wokół nich, gdzie utworzono komfortowe miejsce do rehabilitacji. Działania fundacji integrują wiele środowisk, obalają stereotypy dotyczące niepełnosprawności, budują świadomość i wrażliwość społeczną na problemy osób dotkniętych niepełnosprawnością, starszych czy samotnych.

Ewa i Ryszard Kruzińscy - za organizację corocznych,"Letnich Pikników Integracyjnych dla Osób Niepełnosprawnych” z powiatu rypińskiego. Impreza odbywa się od 2010 roku. Od początku jest organizowana na terenie gospodarstwa Państwa Kruzińskich w Okoninie (gmina Brzuze) i w pełni przez nich finansowana. Co roku w pikniku udział bierze około 100 osób niepełnosprawnych, m.in. podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej wraz z opiekunami i rodzinami.

Grzegorz Kaczmarek - za organizację Inowrocławskiego Koncertu Charytatywnego Serca Granie – od 2010 roku w Inowrocławiu organizowany jest
Koncert Charytatywny Serca Granie, którego pomysłodawcą jest Pan Grzegorz Kaczmarek. Całkowity dochód z imprezy jest przeznaczany na leczenie i rehabilitację dzieci - podopiecznych Fundacji ,,K-S-M Jesteśmy z Wami”.

Wyróżnienia

Wioletta Krzysztoforska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tłuchowie (powiat lipnowski) – za szeroką działalność społeczną na rzecz osób w różnym wieku i z rozmaitych środowisk, organizację życia kulturalnego oraz angażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne Tłuchowa.

Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów - za działalność na rzecz społeczności senioralnej i jej integrację, dzięki której Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działający w strukturach bydgoskiego UKW należy do wiodących w regionie.

Artur Krajewski - za wyjątkowe zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz mieszkańców powiatu nakielskiego, podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego oraz skuteczne zachęcanie innych do działań prospołecznych.

Fundacja DW#43 - za działalność charytatywną na rzecz żużlowców, którzy ulegli wypadkom podczas zawodów.

 

KATEGORIA: INNOWACYJNE METODY STOSOWANE W ZAKRESIE ROZWOJU I PROMOCJI MIAST I OBSZARÓW WIEJSKICH

Nagrody

Fundacja Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku – za stworzenie multimedialnego muzeum poświęconego błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. Centrum Edukacji Młodzieży prowadzone przez Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła powstało w ramach projektu „Szlak męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki”. Nowoczesny obiekt mieści między innymi multimedialną
ekspozycję poświęconą ks. Jerzemu. We wnętrzach muzeum odwiedzający znajdą wiele ścieżek historycznych oraz mnóstwo materiałów, opisujących życie i pracę kapłana. Wstęp jest bezpłatny, a na odwiedzających czekają przewodnicy, którzy towarzyszą
gościom w spacerze śladami historii.

Andrzej Klonecki, prezes Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi – za realizację kampanii społecznej „Gęsina nie tylko na św. Marcina”. Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi z siedzibą we Wróblach koło Kruszwicy jako jedna z pierwszych wiejskich organizacji pozarządowych włączyła się do udziału w kampanii społecznej na rzecz odrodzenia rdzennie polskiego gatunki gęsi.

Wyróżnienie

Lucyna Talaśka-Klich (Bydgoszcz) – za organizację Forum Rolniczego Gazety Pomorskiej, największej tego typu imprezy w regionie, podczas której rozstrzygane są plebiscyty na Sołtysa Roku oraz Rolnika Roku.

 

KATEGORIA NAUKA, BADANIA NAUKOWE, POSTĘP TECHNICZNY

Nagroda

Prof. Andrzej Kola, emerytowany profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - za całokształt działalności naukowej w zakresie archeologii. Prof. Andrzej Kola to jeden z najbardziej znanych polskich archeologów na świecie. Przez ponad 50 lat zajmował się badaniem przeszłości m.in. województwa kujawsko-pomorskiego, a efektem jego działalności jest imponujący zestaw ponad 210 prac badawczych.

Wyróżnienia

Zespół Badawczy Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: dr Maria Dombrowicz (koordynator zespołu), dr hab. Zbigniew Śnieszko, prof. UKW, dr Mirosław Rurek, mgr Paweł Twaróg – za dokumentację przyrodniczą wąwozu Goły Jon dla potrzeb utworzenia obiektu geoturystycznego w sąsiedztwie gmin Śliwice i Cekcyn w powiecie tucholskim.

Zespół Badawczy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: dr hab. Włodzimierz Karaszewski, prof. UMK (kierownik zespołu), prof. dr hab. Ewa Siemińska, dr hab. inż. Małgorzata Jaworek, prof. UMK, dr Leszek Czaplewski, dr Marcin Kuzel, mgr Magdalena Kuczmarska – za opracowanie naukowe pt. „Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w wybranych województwach Polski – analiza porównawcza” oraz raport dotyczący bezpośrednich inwestycji zagranicznych w województwie kujawsko-pomorskim.

Zespół Fotoniki i Inżynierii Kwantowej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy: dr hab. Sylwia Zielińska-Raczyńska, prof. nadzw. UTP (kierownik), mgr inż. David Ziemkiewicz, prof. dr hab. Gerard Czajkowski – za działalność publikacyjną i wydawniczą w badaniach podstawowych w dziedzinie spintroniki i fizyki ciała stałego, wyprzedzających wdrożenie nanotechnologicznych elementów optoelektronicznych.

Dr hab. Elżbieta Szczurko, adiunkt na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy - za projekt badawczy „Pasja w twórczości polskich kompozytorów XX i początku XXI wieku na tle historii gatunku”.

Dr n. med. Mariusz Kowalewski, adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – za cykl 33 anglojęzycznych publikacji naukowych z dziedziny kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii klatki piersiowej, które zmieniły światowe wytyczne postępowania w chorobie wieńcowej i wadach serca.

 

KATEGORIA EDUKACJA

Nagrodę

Anna i Adam Filipscy wraz z orkiestrą „Campanella” z Cekcyna (powiat tucholski) - za utworzenie muzycznego centrum Borów Tucholskich oraz wieloletnią konsekwentną i zaangażowaną pracę z dziećmi i młodzieżą. Anna i Adam Filipscy są twórcami i animatorami działającego z sukcesem od blisko trzydziestu lat lokalnego środowiska muzycznego, na które składają się zajęcia muzyczne w szkołach, ognisko muzyczne „Toccata” i orkiestra „Campanella”.

Wyróżnienia

Malwina Rouba, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Toruniu – za opracowanie i wydanie książki „Bajki i legendy powiatu toruńskiego, czyli powiatowe czary-mary”. 

Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy - za zajęcie I miejsca w XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 w kategorii Ranking Techników 2017.

Anna Maćkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią - za aktywną działalność edukacyjną i organizacyjną na rzecz szkoły, w tym zawiązanie współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie i Fundacją Potulicką oraz utworzenie przy szkole Stowarzyszenia „Razem Raźniej”.

Ks. Jacek Kędzierski, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Bogusław Rafał Ziółkowski, artysta-malarz - za dydaktyczno-wychowawcze oddziaływanie poprzez sztukę na dzieci, młodzież i dorosłych w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku w powiecie toruńskim.

Anna Stawikowska, nauczyciel oligofrenopedagog w Zespole Szkół nr 26 w Toruniu – za nowatorskie metody pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Robert Feter, Anna Kaniewska-Kwiatkowska, Monika Lamka-Czerwińska, nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku - za projekt edukacyjny „Włocławska zapomniana ulica”.

 

KATEGORIA KULTURA

Nagrody

Sławomir Wierzcholski, muzyk (Toruń) – za trzydziestopięcioletnie aktywne współtworzenie i kreowanie polskiego pejzażu muzycznego. Sławomir Wierzcholski jest założycielem grupy Nocna Zmiana Bluesa. Razem z nią i solowo wydał dwadzieścia osiem płyt, wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Jako harmonijkarz występował na wielu płytach muzycznych gwiazd polskich i światowych. Jest organizatorem i promotorem festiwali bluesowych: w Toruniu, Bydgoszczy, Rawie Mazowieckiej, Warszawie oraz Olsztynie.

Marian Dorawa, muzyk, organista, muzykolog (Toruń) – za prowadzenie działalności dokumentacyjnej zabytkowych instrumentów oraz zainicjowanie Świętojańskiego Festiwalu Organowego. Marian Dorawa przez 24 lata był organistą w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bierzgłowie. Jest inicjatorem i twórcą Świętojańskiego Festiwalu Organowego. Przez długie lata prowadził działalność dokumentacyjną zabytkowych organów, której owocem jest rejestr nieomal wszystkich zabytkowych instrumentów tego typu w Polsce oraz kilka wydawnictw na ten temat. W bierzgłowskiej parafii jest także autorem projektu kościelnych witraży, drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz dębowych ławek.

Wyróżnienia

Tymon Markowski, fotoreporter (Bydgoszcz) – za wykonanie projektu fotograficznego pt. „Flow” oraz wydanie książki fotograficznej o takim samym tytule, promującej region, dzięki oryginalnej wizji artystycznej autora.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – za stworzenie Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy.

Marian Przybylski, regionalista, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna – za 40-letnią pracę twórczą i społeczną na rzecz Ziemi Mogileńskiej, Kujaw Zachodnich i pogranicza kujawsko-wielkopolskiego oraz promocji dziedzictwa kulturowego tego regionu.

Magdalena Cynk-Mikołajewska, kompozytorka, prezes Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego (Toruń) – za organizację wydarzeń muzycznych oraz artystycznych projektów edukacyjnych tj.: „Pięciolinia dla Papieża”, Koncerty in memoriam, Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. Piotra Perkowskiego i wiele innych. 

Rafał Gorzycki, muzyk jazzowy, kompozytor (Bydgoszcz) – za wydanie trzech znakomicie przyjętych albumów: „Syriusz”, „Playing” oraz „Nothing”.

 

KATEGORIA OCHRONA ZDROWIA

Nagrody

dr n. med. Małgorzata Całbecka, dr n. med. Grzegorz Charliński, Aleksandra Urban (liderzy zespołów personelu medycznego Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu) - za stworzenie Banku Macierzystych Komórek Krwiotwórczych i ośrodka przeszczepowego szpiku oraz pierwszy w Kujawsko-Pomorskiem autologiczny przeszczep szpiku.

dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza w Bydgoszczy – za stworzenie i uruchomienie w Szpitalu Jurasza programu transplantacji wątroby. Transplantacja jest jedynym sposobem leczenia zaawansowanej niewydolności tego narządu. Budowanie bydgoskiego ośrodka transplantacji wątroby rozpoczęto w 2014 roku - szkolono personel, kupiono aparaturę i sprzęt medyczny.

Wyróżnienia

Mieczysław Kwiatkowski, prezes Koła Miejskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Inowrocławiu – za działania profilaktyczne i edukację dotyczącą cukrzycy oraz wsparcie chorych na cukrzycę.

prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk, kierownik Kliniki Transplantologii Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza w Bydgoszczy (kierownik zespołu); dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza w Bydgoszczy; dr Piotr Jarzemski, ordynator Oddziału Urologicznego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra J. Biziela w Bydgoszczy; dr Aleksandra Woderska, regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnego ds. Transplantologii Poltransplant - za przeszczepienie krzyżowe nerek.

 

KATEGORIA SPORT

Nagrody

Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz – za całokształt działalności. Lotto-Bydgostia to najbardziej utytułowany klub wioślarski w Polsce. W 89-letniej historii klubu sportowcy LOTTO-Bydgostii zdobyli na imprezach międzynarodowych 151 medali (w tym 52 złote, 53 srebrne, 46 brązowych), a na mistrzostwach Polski 1 743 medale (w tym 715 złotych, 537 srebrnych, 491 brązowych).

Team Le Soleil MKS AXEl Toruń, grupa łyżwiarstwa synchronicznego – za sukcesy podopiecznych w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Team Le Soleil to toruńska grupa łyżwiarstwa synchronicznego, składająca się z około 40 dziewcząt w wieku od 7 do 23 lat i pracująca pod bacznym okiem trenerek Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonki oraz Natalii Rutkowskiej. Team Le Soleil jest najprężniej działającym zespołem w Polsce.

Wyróżnienia

Aneta Szczepańska, trenerka kadry narodowej seniorek i zespołu MKS „Olimpijczyk” Włocławek w judo – za doprowadzenie drużyny judoczek do mistrzostwa Europy w 2016 roku w Kazaniu i wicemistrzostwa świata w 2015 roku w Astanie.

Wojciech Kaczmarek, promotor i animator piłki siatkowej - za organizację turnieju siatkówki plażowej „Plaża Gotyku” rozgrywanego co roku na toruńskim Rynku Nowomiejskim.

Jarosław Gryckiewicz, działacz sportowy oraz założyciel i prezes Fundacji Pomocy Społecznej „Okruszek Szczęścia” – za całokształt działalności organizacyjnej w dziedzinie piłki nożnej, futsalu i piłki nożnej plażowej w Toruniu.

 

KATEGORIA OCHRONA ŚRODOWISKA

Nagroda

Dr hab. Adam Adamski, kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - za organizację Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury”. „Sztuka Natury”, w tym roku organizowana po raz dziesiąty, jest największym festiwalem fotografii przyrodniczej w Polsce. Adam Adamski w latach 1997 - 1998 współorganizował również „Aqua Foto” Festiwal Fotografii i Filmu Podwodnego, który był jedną z pierwszych w Polsce imprez tego rodzaju. Od dwóch lat współpracuje z najbardziej prestiżowym Festiwalem Filmu Przyrodniczego im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi.

Wyróżnienia

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu – za upowszechnianie edukacji przyrodniczo-ekologicznej na rzecz ochrony środowiska naturalnego, poprzez organizację praktycznych zajęć edukacyjnych.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Sp. z o. o. w Myślęcinku - za prowadzenie działań na rzecz rozwoju aktywności kulturalnej i sportowej na obszarach przyrodniczych.

 

KATEGORIA BUDOWA SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO

Nagroda

Wiesława Alichniewicz - za aktywizowanie społeczności seniorów w powiecie tucholskim i kreowanie inicjatyw lokalnych zarówno na rzecz seniorów, jak i realizowanych przez tę grupę wiekową w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tucholi.

Wyróżnienia

Andrzej Dargacz, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego, oddział w Inowrocławiu im. Karola Kopcia – za inicjatywę reaktywowania w szkołach inowrocławskich Szkolnych Kół Turystyczno-Krajoznawczych oraz działania promujące walory turystyczne i historyczne regionu.

Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych - za aktywne działania na polu budowy społeczeństwa obywatelskiego m.in. poprzez realizację działań zmierzających do aktywnego udziału obywateli w życiu swojego środowiska poprzez udział w: konsultacjach, tworzenie środowiskowych modeli wsparcia, umacnianie partnerskich relacji z samorządami itp.

Społeczne Ognisko Artystyczne ,,Wrzosy” w Toruniu - za szczególny wpływ na integrację mieszkańców nie tylko toruńskiej dzielnicy ,,Wrzosy”, ale i całego miasta - w ciągu 26 lat działalności z zajęć artystycznych ogniska skorzystało ponad 4 tysiące osób, wielu mieszkańców uczestniczyło także w imprezach otwartych.

 

KATEGORIA PROMOCJA WOJEWÓDZTWA

Nagrody

Firma HiFly - za promocję województwa i organizację Regionalnej Fiesty Balonowej podczas Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Firma HiFly z Kowala to jeden z największych polskich operatorów lotniczych specjalizujących się w działalności balonowej.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska - za działalność promującą województwo i Miasto Bydgoszcz w kraju i za granicą. Utworzony w 1958 roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska jest jednym z największych i najstarszych zespołów folklorystycznych w województwie kujawsko-pomorskim.

Wyróżnienia

Henryk Miłoszewski, prezes Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu - za działania na rzecz upowszechniania krajoznawstwa oraz budowy tożsamości regionalnej województwa kujawsko-pomorskiego.

Tadeusz Kreps, prezes Ogólnopolskiego Społecznego Stowarzyszenia „Misja Pojednania” z siedzibą w Ciechocinku - za promocję województwa w kraju i za granicą w oparciu o działalność Stowarzyszenia „Misja Pojednania”, wyrosłego na gruncie społeczno-kombatanckiej organizacji „Rodzina Wsterplatczyków-Hubalczyków” działającej przy Sanatorium „Gracja” w Ciechocinku.

Piotr Majewski, popularyzator astronomii (Toruń) - za upowszechnianie astronomii jako dziedziny nierozłącznie związanej z województwem kujawsko-pomorskim, poprzez prowadzenie kanału Radio-teleskop.pl na portalu YouTube.

Michał Gronowski, założyciel grupy The Runners Świecie - za organizację imprez biegowych z cyklu „Bieg Rycerski” i budowę wizerunku miasta, powiatu i regionu jako miejsc rozwijających sport.

Dr Krzysztof Osiński, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej (Bydgoszczy) - za upowszechnianie w kraju i w regionie własnych, wieloaspektowych badań naukowych nad historią najnowszą Kujaw i Pomorza, budowanie lokalnego patriotyzmu i tożsamości regionalnej oraz przyczynianie się do integracji województwa i jego mieszkańców.

 

KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI

Nagroda

Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Capella Bydgostiensis - za całokształt 55-letniej twórczej działalności w dziedzinie kultury i sztuki promującej województwo kujawsko-pomorskie w kraju i za granicą.

Wyróżnienia

Dr Monika Dąbkowska i dr inż. Paweł Grzegorz Dąbkowski - za realizację szeregu działań społecznych, kulturalnych i edukacyjnych w powiecie toruńskim.

Edward Ossowski, prezes Zarządu Żegluga Bydgoska Sp. z o.o. - za działania na rzecz rewitalizacji dróg wodnych w województwie kujawsko-pomorskim oraz upowszechnianie wiedzy na temat gospodarki wodnej.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%