Zamknij

Rodzaje kombinezonów strażackich do walki z niebezpieczeństwami

08:28, 03.07.2020 artykuł sponsorowany

Praca strażaka nie polega tylko i wyłącznie na gaszeniu pożarów. Czasami strażak ma do czynienia z pracą w środowisku wodnym, ma kontakt z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, czy też pracuje przy wypadkach samochodowych. Każda z tego typu akcji wymaga użycia innego sprzętu i dostosowania strażackiego wyposażenia do danych okoliczności. Dotyczy to też kombinezonu strażackiego. Jakie rodzaje kombinezonów można znaleźć w sklepach z wyposażeniem strażackim i czym się one różnią? Poniżej odpowiedź na te pytania.

Kombinezony na osy i szerszenie

Do zadań służb należy usuwanie gniazd niebezpiecznych owadów, w tym os i szerszeni. Kontakt z nimi w zwykłym ubraniu byłby oczywiście skrajnie niebezpieczny dla uczestników akcji. Nie może zatem dziwić, że na takie sytuacje produkowane są specjalne kombinezony. Mają one zapewniać ochronę dla każdej części ciała, a także zabezpieczać przed ewentualnym dostaniem się owadów pod kombinezon. Posiadają 3 warstwy, które dają ochronę nawet, gdyby owad przebił żądłem wierzchnią z nich. Poza samymi umiejętnościami strażaków to kombinezon jest więc w tym wypadku tym, czemu zawdzięczamy w takich wypadkach możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy i usunięcia niebezpieczeństwa.

Kombinezony chemiczne

Ubranie specjalne strażaka to też wszelkiego rodzaju kombinezony chemiczne. Awarie w zakładach produkcyjnych, zakładach chemicznych, wyciek niebezpiecznych sytuacji – wszystkie z tych sytuacji to kolejne wydarzenia, gdy możemy liczyć na pomoc strażacką. Często ich interwencja przed przyjazdem specjalistycznych służb chemicznych jest czymś na wagę ludzkiego życia. Kombinezony, czy rękawice chemiczne są odporne na działanie kwasów lub też rozpuszczalników. Wykonuje się je oczywiście zgodnie z obowiązującymi pod tym względem normami i restrykcyjnie sprawdza, aby zapewnić strażakowi maksymalne bezpieczeństwo podczas interwencji.

Kombinezony do pracy w wodzie

Strażak bywa też ratownikiem podczas powodzi lub w zalanych pomieszczeniach. Stroje ochronne używane wówczas są dostosowane do pracy w wodzie. Są wodoodporne, gwarantują komfort termiczny, a także zapewniają strażakowi wyporność. Ich zadaniem jest więc ochrona strażaka przed ewentualnym wpływem wody na jego samego, by mógł on skupić się skutecznie na wykonywanym przez siebie zadaniu.

Niebezpieczeństwa związane z pracą strażaka to nie tylko ogień – podstawą bezpiecznej pracy jest więc dostosowany, odpowiedni kombinezon. Więcej na ten temat dowiesz się w Strefie998.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%