KH Toruń przegrywa na inaugurację nowego sezonu z zespołem z Gdańska

12:45, 16.09.2019 online Aktualizacja: 12:56, 16.09.2019
Skomentuj Fot. Miłosz Zieliński Fot. Miłosz Zieliński

KH Toruń przegrał w niedzielę na Tor-Torze z Lotosem PKH Gdańsk po dogrywce 2:3 w 1. kolejce Polskiej Hokej Ligi.

Pierwsza tercja tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. O wiele więcej działo się na tafli w drugich 20 minutach. Prowadzenie gospodarzom dał Artiom Sadrietdinow, który w 31. minucie pokonał bramkarza przyjezdnych. Na odpowiedź gdańszczan nie trzeba było jednak długo czekać. W 36. minucie do wyrównania doprowadził Władisław Jełakow. Wynikiem 1:1 zakończyła się druga tercja.

Ostatnia odsłona, która jak się później okazało nie było ostatnią również na remis. W 42. minucie rywale torunian objęli prowadzenia Aleksandra Gołowina. Do wyrównania doprowadził w 45. minucie Daniel Minge. O losach meczu rozstrzygnęła dogrywka, w której decydujący cios zadali przyjezdni. W czwartej minucie dogrywki na listę strzelców wpisał się Konstantin Tieslukiewicz.

We wtorek KH Toruń zmierzy się na wyjeździe z zespołem Unii Oświęcim. Początek spotkania o godzinie 18:00.