Zamknij

Gdy brakuje doświadczenia, a chcesz zdobyć wymarzoną pracę

15:03, 11.09.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Atutem kandydata ubiegającego się o pracę jest doświadczenie zawodowe. Trudno jednak go szukać u absolwentów studiów, którzy do tej pory skupieni byli na zdobywaniu wykształcenia. Czy to oznacza, że już na starcie są on skazani na porażkę i nie warto odpowiadać na ogłoszenie z takimi wymaganiami? Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemem doświadczenia zawodowego, którego nie posiadasz.

Doświadczenie – wymóg stawiany przez pracodawcę

Oferty pracy dostępne dla kandydatów jasno określają wymagania, jakie muszą oni spełniać. Zdecydowana większość z nich dotyczy doświadczenia zawodowego zdobytego na danym lub podobnym stanowisku. Można przeglądać serwisy typu Pracuj.pl w poszukiwaniu ogłoszenia bez takich warunków. Jeśli jednak wcześniej trafi się twoja wymarzona praca, nie załamuj rąk. Czas studiów i nauki w szkole przyniósł Ci wiele doświadczeń, które możesz zaprezentować pracodawcy.

O tym, czego oczekuje od ciebie pracodawca, dowiesz się z ogłoszenia. Dowiedz się, jak wygląda specyfika pracy na danym stanowisku oraz na podobnych i jakie umiejętności są niezbędne, by realizować powierzone obowiązki. Weź kartkę, długopis i spisz swoje ustalenia w punktach.

Odśwież pamięć

Mając przed sobą listę cech przydatnych w wymarzonej pracy przypomnij sobie, co absorbowało Twój czas wolny od wykładów i ćwiczeń. Być może było to działające przy uczelni koło naukowe lub organizacja studencka. Są duże szanse, że pozwoliły ci one zdobyć doświadczenie, z którego ucieszy się przyszły pracodawca.

Zastanów się, które z dotychczasowych doświadczeń związane z pracą, o którą chcesz się ubiegać. Skup się na nich pisząc dokumenty aplikacyjne. Wymieniając poszczególne atuty w CV oraz Liście Motywacyjnym nie zapomnij zasugerować pracodawcy, jak możesz wykorzystać je na nowym miejscu pracy.

Masz sukcesy? Pochwal się nimi.

A może zdarzyło się Tobie trafić do grona laureatów np. konkursów przedmiotowych lub odnieść sukces na arenie sportowej? Nie zapomnij wspomnieć o tym w CV. W Liście Motywacyjnym opisz swoją drogę pokonaną w kierunku obranych wcześniej celów i wspomnij, że z nie mniejszym zaangażowaniem zrealizujesz powierzone ci obowiązki zawodowe. Wytrwałość, dyscyplina, obowiązkowość i determinacja są cechami, które pomagają w realizacji planów. Pracodawca doceni kandydata z takimi kompetencjami wiedząc, że szybko poradzi sobie z wdrożeniem się w nowe obowiązki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%