Wygrana i dwie porażki. Nie zawiodły tylko Twarde Pierniki. AZS UMK i Energa z porażkami

10:09, 21.12.2015 Michał Malinowski
Skomentuj Ze zwycięstwa w miniony weekend mogli się cieszyć tylko koszykarze Polskiego Cukru           Fot. T. Berent Ze zwycięstwa w miniony weekend mogli się cieszyć tylko koszykarze Polskiego Cukru Fot. T. Berent

Tylko koszykarze Polskiego Cukru mogli się cieszyć ze zwycięstwa w miniony weekend. Porażki poniosły natomiast zespoły AZS-u UMK Consus PBDI Toruń i Energi Toruń.

Mało kto się spodziewał, że akademicy polegną u siebie z Decką Pelplin. Rywale postawili jednak bardzo trudne warunki. W konsekwencji porażka 68:75

Po pierwszej połowie nasze zespół przegrywał zaledwie dwoma punktami (30:32). Kluczowe dla losów spotkania były kolejne dwie kwarty wygrane przez przyjezdnych 21:17 i 22:21. W zespole Tomasza Lipińskiego  zawiedli tym razem liderzy poza Radosławem Plebankiem, który zdobył 22 punkty. Malinowski rzucił tylko 9 „oczek”, a Przybyszewski 4. Z niezłej strony pokazał się Wojciech Pagacz, autor 13 punktów. To jednak było za mało na dobrze grających pelplinian.

(Fot. T. Berent)

Goście dominowali w rzutach za trzy. Z 26 prób celnie rzucili aż 11 razy. AZS z kolei na 29 prób, tylko 7 razy znajdował drogę do kosza. Przeważyły również zbiórki w obronie. Decka zanotowała ich 32, przy 25 gospodarzy. Warto także odnotować, że ich gra rozkładała się na kilku zawodników. Bartosz Sarzało zdobył 22 punkty, Karol Dębski – 19, a Julian German – 13

To trzecia porażka w tym sezonie AZS-u. Kolejny mecz zagrają z SMS-em PZKOSZ Władysławowo, który podejmą 9 stycznia w hali UCS

AZS UMK Consus PBDI Toruń – Decka Pelpin  68:75 (9:17, 21:15, 17:21, 21:22)

AZS: Plebanek 22, Pagacza 13, Malinowski 9, Derkowski 7, Jasnowski 5, Meszyński 4, Przybyszewski 4, Mróz 2, Świeżyński 0, Murowicki 0.

12 Itago 12 14

Swoich fanów nie zawiedli natomiast koszykarze Polskiego Cukru Toruń, którzy w sobotę mierzyli się na wyjeździe z Polfarmexem Kutno. Podopieczni Jacka Winnickiego triumfowali 74:67

Tak jak w kilku poprzednich meczach, tak i tym razem, nasz zespół rozkręcał się z minuty na minutę. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy dwoma punktami (34:32), natomiast po trzeciej kwarcie role się odwróciły. To gospodarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie (53:52). Twarde Pierniki dały o sobie znać tradycyjnie w czwartej odsłonie, którą wygrały różnicą ośmiu „oczek (22:14)

Patrząc na pomeczowe statystyki aż dziw bierze, że nasza drużyna wygrała to spotkanie. Polfarmex był nieznacznie lepszy w rzutach za dwa i trzy punkty. Gorsi byliśmy także, jeśli chodzi o zbiórki w  ataku i obronie. Mieliśmy natomiast mniej strat oraz zaliczyliśmy więcej przechwytów. Mieliśmy także lidera, jakim był Maksym Kornijenko, zdobywca 20 punktów, któremu dzielnie wtórowali Danny Gibson (16) oraz Łukasz Wiśniewski (12). I to zadecydowało o końcowym triumfie.

Kolejny mecz, torunianie rozegrają już w środę. Na wyjeździe z mierzą się z Stalą Ostrów Wielkopolski. Początek o 19

Polfarmex Kutno – Polski Cukier Toruń   67:74 (18:14, 16:21, 19:17, 14:22)

Polski Cukier: Kornijenko 20, Gibson 16, Wiśniewski 12, Cummings 9, Sulima 6, Milosevic 5, Michalak 4, Michalski 2, Perka 0.

17 Polpharma 11 12

Po raz drugi w tym sezonie, wyższość MKS-u Polkowice musiały uznać koszykarki Energi Toruń. Po trzech zwycięstwach z rzędu, tym razem przegrały 54:47

Wygrana gospodyń tak naprawdę nie była zagrożona ani przez minutę w tym spotkaniu. Polkowiczanki wygrywały trzy z czterech kwart. I choć w każdej z nich ich przewaga nie była większa niż trzy punkty, to w zupełności wystarczyła do końcowego triumfu. Po stronie naszej drużyny najlepiej punktowała Weronika Idczak, zdobywczyni 11 punktów. O wiele gorzej było zresztą drużyny, stąd też tylko 47 punktów w całym meczu.

Kolejny mecz, Energa rozegra po Nowym Roku. 9 stycznia podejmie w Arenie Toruń MKK Siedlce

MKS Polkowice – Energa Toruń   58:47 (16:14, 12:10, 14:14, 12:9)

Energa: Idczak 11, Ajavon 8, Kelley 6, Kudrashova 6, Macaulay 6, Walich 6, Misiek 2, Szczechowiak 2, Skorek 0.