Kapitalny występ zawodnika z Torunia! Da Ligę Mistrzów mistrzowi Polski w piłce nożnej?

11:50, 11.07.2019 FD Aktualizacja: 12:06, 11.07.2019
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Kapitalny występ zawodnika z Torunia! Da Ligę Mistrzów?

Świetna gra Piasta Gliwice we wczorajszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów w dużej części jest zasługą zawodnika z Torunia, Piotra Parzyszka. Piłkarz mistrza Polski strzelił bramkę i był sporym zagrożeniem dla obrońców białoruskiego BATE Borysów, którzy zremisowali z gliwiczanami 1:1.

Piast nie był faworytem, ale zagrał bardzo dobre spotkanie. Od początku kontrolował przebieg meczu i tylko w nielicznych momentach (w tym przy stracie gola) pozwalał gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł.

Jednym z bohaterów zremisowanego 1:1 spotkania był Piotr Parzyszek. Gracz rodem z Torunia w 36 minucie strzałem głową wyprowadził Piasta na prowadzenie. Choć w 64 minucie gliwiczanie stracili gola to bramkowy remis jest świetną zaliczką z faworyzowanym rywalem przed rewanżowym meczem u siebie.