Polski Cukier Toruń wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza! Twarde Pierniki gonią lidera [FOTO]

10:20, 21.03.2019 FD Aktualizacja: 13:28, 21.03.2019
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka/ddtorun.pl fot. Agnieszka Bielecka/ddtorun.pl

Polski Cukier Toruń wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza! [FOTO]

Po serii dreszczowców toruńscy kibice mieli nadzieję, że Polski Cukier Toruń pewnie wygra z MKS Dąbrową Górniczą. Koszykarze spełnili prośby fanów i tym razem Twarde Pierniki bez wielkich nerwów pokonały nieprzewidywalnego rywala.

Jeszcze kilka kolejek temu MKS mógł ze spokojem myśleć o fazie play-off. Zawodnicy z Dąbrowy Górniczej doznali jednak trzech porażek z rzędu (w tym dość niespodziewanej z Treflem Sopot) i spadli na 9 miejsce w ligowej tabeli. Polski Cukier ma za to passę wygranych ale niektóre przyszły w prawdziwie sensacyjnych okolicznościach. Spotkanie w Toruniu mogło więc mieć różny przebieg.

Okazało się jednak, że Twarde Pierniki nie chcą kolejnego horroru. Żadna partia meczu nie padła łupem rywali. Tylko w trzeciej udało się koszykarzom MKSu zremisować (19:19). Pierwszą kwartę torunianie wygrali 28:22, drugą 24:22 a w ostatniej postawili kropkę nad "i" zwyciężając 20:14. Dzięki temu Polski Cukier Toruń nie dał odskoczyć liderowi Asseco Gdyni i zrównał się wynikiem ze Stelmetem Zielona Góra. Zaraz za trzecimi Twardymi Piernikami w tabeli jest natomiast Anwil Włocławek, który pokonał w tej kolejce Legię Warszawa.

W kolejnym meczu podopiecznych Dejana Mihevca czeka prawdziwa próba siły. Torunianie pojadą do Zielonej Góry na spotkanie ze Stelmetem.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 91:77 (28:22, 24:22, 19:19, 20:14)

Polski Cukier: Damian Kulig 21, Karol Gruszecki 21, Cheikh Mbodj 16 (10 zb), Aaron Cel 9, Bartosz Diduszko 8, Michael Umeh 7, Tomasz Śnieg 5, Robert Lowery 4 (10 as).

MKS: Adris De Leon 20, Mathieu Wojciechowski 17, Mateusz Zębski 14, Michał Gabiński 9, Ben Richardson 9, Cleveland Melvin 8 (10 zb), Jakub Kobel 0, Konrad Dawdo 0.

(FD)

komentarz(5)

LukiLuki

0 2

Jak można napisać artykuł o meczu nie podając wyniku końcowego? Samemu trzeba liczyć punkty poszczególnych kart, żeby się o tym dowiedzieć? 13:04, 21.03.2019

Odpowiedzi:1

do geniuszado geniusza

1 0

Luka! ty gamoniu!, !wstydu nie masz! nieuku patentowany! nie potrafisz dodać do 91, aby zsumować 4 quarty! Palców ci nie starczy!, to fakt, ale zawsze możesz przecież to zrobić na zapałkach! Jakie szkoły ty kończyłeś 17:03, 21.03.2019

spaldingspalding

3 0

Było już trochę lepiej niż w poprzednich meczach; składniejsze ataki, wychodzenie na pozycje. Niestety nadal zbyt wolno TP PC rozgrywa atak, tym samy dając rywalom czas na ustawienie obrony oraz przechwyty. Za dużo strat. Był taki moment, gdy po sobie cztery razy TP stracili piłkę. Żenujące, gdy to się zdarza rozgrywającym. Kulig może wreszcie się przebudził? Oby! Za mała ruchliwość zawodników, zmienność pozycji. Teraz 40 dni bez meczu w Toruniu. Ze Stelmetem, GTK, Polpharmą, Slam, Arką na wyjazdach i 28 kwietnia ostatnie spotkanie II rundy zasadniczej z Kingiem u nas. 16:58, 21.03.2019

1 0

Brawo! 110;107 Twarde Pierniki ogrywają Stelmet na ich parkiecie. Mecz b. wyrównany-punkt za pkt-kosz za kosz-trójka za trójkę. Alleluja i do przodu! 21:06, 26.03.2019

spalding cz.2spalding cz.2

1 0

Złoty rzut R. Lowery! Co za mecz! jak na razie, to mecz sezonu! cyt za tvpsport.: To było niezwykle zacięte, ofensywne spotkanie. Wynik końcowy rodem z NBA i to bez dogrywki. Przez całe spotkanie ani jedni, ani drudzy nie potrafili zdobyć dwucyfrowej przewagi. To świadczy o tym, jak wyrównane było to starcie.
Na półtorej minuty przed końcem torunianie mieli sześć punktów przewagi (105:99). Gospodarze jednak nie odpuścili. Za trzy trafił center Adam Hrycaniuk, który bardzo rzadko oddaje rzuty zza łuku.
Przy stanie 106:104 na linii rzutów wolny stanął Karol Gruszecki, ale trafił tylko pierwszego. Do szybkiego ataku pobiegł Michał Sokołowski i zdobył trzy punkty.
Wydawało się, że kibice w Zielonej Górze zobaczą dogrywkę, bo do końca pozostały niespełna dwie sekundy. Aaron Cel podał jednak na połowę rywali do Roba Lowery'ego, a ten ekwilibrystycznym rzutem zapewnił zwycięstwo Twardym Piernikom.
Stelmet miał do rozegrania jeszcze 0,2 sekundy, ale Łukasz Koszarek nie liczył na cud ? oddał piłkę Damianowi Kuligowi.
Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Markel Starks ? 26. W Polski Cukrze bohaterem był Rob Lowery ? 28 pkt i 8 asyst. 21:43, 26.03.2019