Energa Toruń przegrywa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z TatrySki Podhalem Nowy Targ

11:13, 18.02.2019 online Aktualizacja: 11:19, 18.02.2019
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz

Energa Toruń przegrywa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Torunianie przegrali w sobotę na wyjeździe 5:3. Drugie spotkanie tych zespołów już we wtorek na Tor-Torze.

Nie udało się sprawić niespodzianki w pierwszym meczy play-off podopiecznym trenera Juryja Czucha. Popularne Szarotki tym razem okazały się lepsze, triumfując ostatecznie 5:2.

Pierwsza tercja wyrównana, lecz z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy schodzili do szatni z prowadzeniem 1:0. Najwięcej emocji przyniosła druga tercja. Stalowe Pierniki były w stanie dwukrotnie odpowiedzieć celnymi strzałami za sprawą Trachanowa i Kalinowskiego. To jednak było za mało, bo Podhale trztktornie pokonywało golkipera torunian.

W trzeciej tercji gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo. Dołożyli jeszcze jedno trafienie, wygrywając 5:2. Drugi mecz tych drużyn już w najbliższy wtorek na Tor-Torze. Początek o 18:30.