Porażka KH Energi Toruń na Tor-Torze w derbach północy ze Stoczniowcem Gdańsk [ZDJĘCIA]

09:46, 15.01.2019 online Aktualizacja: 10:15, 15.01.2019
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

KH Energa Toruń przegrał w poniedziałek na Tor-Torze ze Stoczniowcem Gdańsk 1:2. Przyjezdni świetnie rozegrali trzecią tercję, która zadecydowała o wyniku spotkania.

Podopieczni Juryja Czucha kapitalnie spisują się w tym sezonie. Aktualnie plasują się na 6. pozycji w tabeli. W poniedziałek chcieli dopisać kolejne punkty do swojego dorobku. Na ich drodze stanęła jednak ekipa Stoczniowca Gdańsk.

Pierwsze 20 minut bez bramek. W drugiej tercji, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 30. minucie wynik otworzył Maksim Kamienkow i taki tez rezultat utrzymał się dokońca drugiej odsłony. W trzeciej klasę pokazali przyjezdni, którzy dwuktornie pokonywali bramkarza Energi. W 45. minucie uczynił to Aleksandr Gołowin, a dwie minut później Petr Polodna.

KH Energa przegrywa ze Stoczniowcem Gdańsk 1:2. W środę nasz zespół zagra na wyjeździe w Bytomiu z tamtejszą Węglokoks Polonią. Początek spotkania o godzinie 18:00.

KH Energa Toruń - Automatyka Stoczniowiec Gdańsk 1:2 (0:0, 1:0,1:2)