Energa gromi Widzew! Świetna forma toruńskich koszykarek. Na co stać Katarzynki?

15:24, 18.10.2018 FD Aktualizacja: 15:28, 18.10.2018
Skomentuj Energa liczy, że nie powtórzy się ubiegłoroczny scenariusz ze spotkań ze Ślężą fot. materiały własne Energa liczy, że nie powtórzy się ubiegłoroczny scenariusz ze spotkań ze Ślężą fot. materiały własne

Toruńska Energa po zaciętym i nieznacznie przegranym meczu w Polkowicach nie zwalnia tempa. Katarzynki rozgromiły Widzew Łódź. Koszykarki z Torunia potwierdzają, że mają medalowe aspiracje

Mecz miał wiele podtekstów. Największym była osoba trenera Łodzianek - to świetnie znany w Toruniu Elmedin Omanić, który przez lata trenował Katarzynki (z sukcesami), a dodatkowo długo w naszym mieście mieszkał.

Energa od początku pokazała jednak, że taryfy ulgowej dla bośniackiego szkoleniowca nie będzie. Katarzynki wygrały pierwszą partię meczu 34:10. Ten prawdziwy pogrom ustawił spotkanie. W kolejnej części torunianki wygrały 17:16 i schodziły na przerwę prowadząc 25 punktami!

W drugiej połowie Widzew walczył już praktycznie o honor i trzecią część meczu wygrał 11:7. Ostatnia ćwiartka spotkania należała znów do Energi, która dołożyła do przewagi kolejne 14 punktów, wygrywając kwartę 25:11 i cały mecz 83:48.

Spotkanie pokazało, że Katarzynki mają ogromną moc i będą groźne na wszystkich parkietach w kraju. Kolejny mecz Energa rozegra w Poznaniu.