Niesamowite zwroty akcji w Opolu! KH Energa Toruń ogrywa Orlika i kontynuuje piękną serię

20:51, 25.09.2018 MM Aktualizacja: 08:37, 26.09.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

KH Energa Toruń pokonała na wyjeździe Orlika Opole 4:2 w meczu 5. kolejki PLH. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Siemon Garszyn (3) oraz Robert Karczocha.

Bramki w tym spotkaniu zaczęły padać bardzo szybko. Wynik w 5. minucie otworzył Jełakow, który skorzystał z podania Gołowina i pięknym strzałem umieścił krążek w bramce. Odpowiedź ze strony przyjezdnych przyszła jednak natychmiast. Karczocha przejął krążek od Oriechina i zaledwie minutę później doprowadził do remisu.

Drugie 20 minut przyniosło podobny rezultat. Gospodarze w 23. minucie podwyższyli na 2:1. Stiepanow, któremu asystował Gołowin mocnym strzałem z daleka nie dał szans Spesnemu. Po kolejnych 9 minutach był remis. Tym razem dał o sobie znać Garszyn, który wykazał najwięcej zimnej krwi pod bramką Orlilka. Po dwóch tercjach remis 2:2.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się 20 minut. W 41. minucie "Stalowe Pierniki" po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w tym spotkaniu. Kamienkow do Garszyna, a ten mocno spod niebieskiej zapakował krążek w siatkę gospodarzy. Torunianie grali naprawdę wyrachowany hokej, a efektem tego była trzecia bramka Garszyna 4:2 w 57. minucie, które skierował "gumę" do pustej bramki.

W piątek KH Energa podejmie na Tor-Torze Węglokoks Kraj Polonię Bytom. Początek o 18:30. W tabeli nasz zespół plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 11 punktów.

Orlik Opole - KH Energa Toruń 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Orlik Opole: Tolonen, Nobis - Wojdyła, Gawlik, Gorzycki, Szydło, Svitac, Sznotała, Kostek, Przygocki, Trandin, Skrodziuk, Stiepanow, Bychawski, Wolkou, Jełakow, Gołowin, Obrał , Rzekanowski

KH Energa Toruń: Spesny, Bojanowski - Parizek, Walter, Minge, Mianciuk, Dołęga, Kamienkow, Trachanow, Garszyn Karczocha, Oriechin, Zieliński, Jaworski, Biały, Wiśniewski, Naparło, Lidtke, Skólmowski, Husak, Olszewski, Mazurkiewicz