Zamknij

Jak szybko sprzedać auto?

09:20, 03.01.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wraz z upływem lat sprzedaż samochodu staje się coraz trudniejsza. Aut na rynku jest coraz więcej, import samochodów używanych z zagranicy ciągle wzrasta, a klienci, którzy poszukują samochodu zaczynają być coraz bardziej roszczeniowi. Sprzedaż samochodu zaczyna być procesem, który wymaga przygotowania auta do sprzedaży, a w dalszej kolejności wykonania czynności dotyczących ogłoszeń, jak również prezentacji samochodu ewentualnym klientom.

Gdy masz samochód w dobrym stanie…

Sytuacja staje się trochę mniej skomplikowana, gdy mamy samochód od samego początku i jest on w bardzo dobrym stanie technicznym oraz wizualnym. Wiemy, jakie nasze auto ma wady i zalety. Trudniejsza sytuacja jest wtedy, gdy jesteśmy następnymi właścicielami samochodu, nie wiemy do końca jaka była jego historia, nie wiemy, jaki miał przebieg, ani czy auto miało jakieś wypadki, czy jest bezwypadkowe.

Zainwestuj w ekspertyzę rzeczoznawcy

W tej drugiej sytuacji trzeba zainwestować (zanim zajmiemy się sprzedażą samochodu) w zrobienie ekspertyzy rzeczoznawcy, aby w czasie sprzedaży mieć świadomość, jaką jakość ma sprzedawany przez nas produkt. Dzięki temu unikniemy w pierwszej kolejności niemiłych sytuacji, które będą się wiązały z zarzutami kupującego o złej kondycji samochodu oraz niezgodności opisu w ogłoszeniu z prawdą. Poza tym, pozwoli nam właściwie dopasować cenę samochodu do jego stanu technicznego. Dopasowanie ceny jest niezwykle istotne w sytuacji, gdy pragniemy sprzedać samochód jak najszybciej. Niektóre skupy samochodów w Warszawie, na Żoliborzu oferują bezpłatną wycenię samochodu. Nie zobowiązuje ona do sprzedaży auta na skupie aut w Warszawie, na Żoliborzu.

Nie tylko cena

Niestety przy sprzedaży samochodu za pośrednictwem ogłoszeń jedynie atrakcyjna cena nie pomoże nam w jak najszybszym sprzedaniu samochodu. Należy przed sprzedażą wykonać najpotrzebniejsze naprawy. Nie mówię tutaj o typowych usterkach, jak na przykład zużycie klocków hamulcowych. Trzeba zwrócić uwagę na poważniejsze awarie, na przykład wyciek z silnika, nierówna lub bardzo głośna praca silnika, usterki automatycznej skrzyni biegów albo silne kopcenie z rury wydechowej. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%