Kapitalne starty i medalowe żniwo toruńskiej Centurii

12:27, 21.11.2017 MM
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

W dniach 17-19 listopada toruńska Centuria wyruszyła w Polskę na zawody taekwondo. Zawodnicy startowali w dwóch miastach oraz w dwóch stylach taekwondo ITF oraz taekwondo olimpijskim.

Jedna reprezentacja wyruszyła do Opola na Polish Taekwon-do Open w taekwondo ITF. Rywalizowano w walkach semi i light contact, układach, technikach specjalnych, a dzieci dodatkowo w „szybkościówce”.

Do Torunia przywieźli łącznie 10 medali. Sobota w Opolu przyniosła im 3 srebrne medale w walkach młodzików. Martyna Woźniak miała 13 rywalek w drabince, Oskar Sajnóg 12, a Julia Szczygielska-Wolska 4, a więc emocji było sporo. Oprócz tego Oskar zdobył srebro w układach 10-8 kup, a Julia złoto w technikach specjalnych i brąz w |”szybkościówkach”.

W niedzielę Janusz Kwiatkowski zdobył brązowy medal w walkach light contact. Patryk Jabłoński zapisał się na obie formuły walk w kategorii juniora oraz seniora, co dało mu aż cztery drabinki jednego dnia. Patryk przywiózł do Torunia trzy srebrne medale, przy czym najbardziej dumny jest w kategorii seniora, w której wygrał dwie walki i przegrał dopiero z czarnym pasem z Pionek.

Jednocześnie Centurianie w niedziele rywalizowali w mistrzostwach taekwondo poomsae organizowane przez ambasadę Republiki Korei Południowej i Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego odbywających się w Warszawie . Na tych prestiżowych zawodach torunianie wywalczyli aż trzy medale w tym dwa złota. Po raz kolejny niepokonany pozostał Tymoteusz Chybiński, zdobywając złoty medal.

Milena Downar również zdobyła złoty medal, zaliczając najlepszy w dotychczasowej karierze start. Świetnie zaprezentowała się też Zuzanna Błażejewska zdobywając srebrny medal. Toruńscy zawodnicy pokazali wielką klasę zdobywając w jeden weekend aż 13 medali w dwóch prestiżowych imprezach.