Zamknij
REKLAMA

COVID-19 u mężczyzn może zaburzać płodność. Lepiej to przeczytaj!

17:50, 27.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Uszkodzenie jąder stwierdzono wśród mężczyzn, którzy zmarli z powodu choroby COVID-19 - informuje pismo "World Journal od Men?s Health". Specjaliści University of Miami na Florydzie przeprowadzi autopsję u sześciu mężczyzn zmarłych z powodu tej choroby oraz u trzech kolejnych, którzy stracili życie z innych przyczyn. Jedynie u trzech ofiar COVID-19 stwierdzono uszkodzenie jąder.

Choroba COVID-19 u mężczyzn może wywołać w jądrach stan zapalny, grożący zakłóceniem płodności - wynika z badań amerykański i chińskich specjalistów.

Podobne obserwacje już wcześniej w 2020 r. przeprowadzili specjaliści z Chin. Już wtedy sygnalizowali oni, że u niektórych chorych na COVID-19 układ immunologiczny w reakcji na zakażenie koronawirusami SARS-CoV-2 atakuje tkanki jąder. Skutkiem tego jest stan zapalny jądra (tzw. orchitis).

Reuters informuje, że inni badacze chińscy również stwierdzili znaczne uszkodzenia tkanek jąder u 12 mężczyzn, którzy zmarli z powodu COVID-19.

Zapalanie jader najczęściej rozwija się u mężczyzn na skutek zaburzeń w układzie moczowym lub infekcji dróg moczowo-płciowych. Powodem zakażenia są na ogół bakterie, np. chlamydia trachomatis lub dwoinka rzeżączki. Do zapalenie jąder może też dojść pod wpływem rozrostu gruczołu krokowego. W 15 proc. przypadków ostre zapalenie jąder przechodzi w stan przewlekły. 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PLPL

3 1

Czyli jest szansa, że więcej kretynów z konfederacji rodzić się nie będzie. SUPER!!! 13:09, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%