Zamknij
REKLAMA

Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo zmienił swoje oblicze!

13:39, 12.01.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo zmienił swoje oblicze!

Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo z powrotem funkcjonuje przy ul. Dziewulskiego 1, gdzie policjanci wrócili po trwającym ponad rok kompleksowym remoncie. Już od ubiegłego tygodnia mieszkańcy są przyjmowani w pomieszczeniach biurowych i w warunkach na miarę XXI wieku.

Historia powstania komisariatu jest ciekawa i sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. W październiku 1974 r. Toruńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego rozpoczęło budowę pierwszych bloków oraz obiektów użyteczności publicznej przy dzisiejszej ulicy Ludwika Rydygiera, a następnie ul. Ignacego Łyskowskiego w Toruniu. Nowo powstałemu osiedlu nadano nazwę „Rubinkowo I”.

W drugim etapie budowy powstało Rubinkowo II, na terenie którego, oprócz budynków o charakterze oświatowym oraz handlowym, w 1980 r. zbudowano siedzibę ówczesnego komisariatu. W 2010 r. dokonano nowego podziału komisariatów podległych Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu, w wyniku czego jednostce nadano nazwę „Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo”.

Dziś jest to nieruchomość o powierzchni ponad 7000 m2. W skład komisariatu wchodzi pięciokondygnacyjny budynek główny „A” o kształcie prostopadłościanu, budynek „B” trzykondygnacyjny z segmentem pomieszczeń dla osób zatrzymanych oraz siedzibą części Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, budynek „C” z częścią zespołu szatni oraz pomieszczeniami siłowni. Na terenie komisariatu znajduje się także zespół garaży murowanych i blaszanych.

W komisariacie siedzibę ma także Wydział Ruchu Drogowego KMP w Toruniu. Rejon służbowy komisariatu Toruń-Rubinkowo obejmuje następujące osiedla: „Rubinkowo”, „Na Skarpie”, „Grębocin Nad Strugą”, „Bielawy”, „Kaszczorek”, „Winnica”, „Jakubskie Przedmieście”, „Mokre”, „Katarzynka”.

W latach 2017-2018 została opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotyczące remontu kompleksowego komisariatu. W roku 2018 zadanie zostało wprowadzone do planu inwestycyjnego w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Ostateczny koszt kompleksowej modernizacji wraz z nowoczesnym wyposażeniem w sprzęt informatyczno-łącznościowy, biurowy wyposażenia wyniósł 17.753.828,40 zł.

W poniedziałek (11.01.2021 r.) z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego,  po zakończonej kompleksowej modernizacji, siedzibę Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo wizytowali Pani Iwona Michałek sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, generalny inspektor Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, Pan Michał Zaleski Prezydent Torunia oraz insp. Piotr Leciejewski Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

Po obiekcie gości oprowadzał insp. Maciej Lewandowski Komendant Miejski Policji w Toruniu wraz z podisnp. Jackiem Wolframem szefem tej jednostki.

Podczas wizyty Prezydent Torunia Pan Michał Zaleski wraz z gen.insp. Jarosławem Szymczykiem Komendantem Głównym Policji wręczyli kluczyki do nowego radiowozu podisnp. Jackowi Wolfram. Kupno oznakowanej kia ceed dla komisariatu było możliwe dzięki wsparciu samorządu Torunia oraz środkom z budżetu policji.

[ALERT]1610455151161[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

No No

6 0

No to teraz do roboty na patrol na rubinkowie zaprowadzić porządek 👍 19:32, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AskaAska

2 1

Ale kasta na otwarcie. Rydzyka brak? Zales chodzi na jego spektakle a Tadek nie wpadnie na otwarcie gmachu policji? WSTYD TADEK! 20:09, 12.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Adam 2020Adam 2020

1 0

Obywatele powinni otwierać gmach a.nie te.....pi pi pi 21:23, 12.01.2021


JackiJacki

0 0

A pryszczaty całował Szymczaka? 22:17, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz