Zamknij
REKLAMA

Toruń: myślisz, by zaszczepić się przeciwko COVID-19?! Tak zarejestrujesz się na szczepienie!

09:12, 24.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Toruń: myślisz, by zaszczepić się przeciwko COVID-19?! Padły bardzo ważne słowa

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki mówił o szansie na to, że około 18 stycznia będą pojawiały się już pierwsze dostawy szczepionek na Covid-19. Szef rządu zapowiedział, że Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę. Poinformował, że na jedną ze szczepionek Polska już złożyła zamówienie 16 mln dawek.

Albo na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego zostanie zaprezentowany system szczepień na Covid-19; poinformujemy, jak będzie wyglądała rejestracja, gdzie będą punkty szczepień - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu zapytany we wtorek w TVP1, kiedy będzie wiadomo, jak będzie wyglądał system szczepień, odpowiedział, że obecnie finalizowane są "rozwiązania w zakresie dystrybucji szczepionki, sposobu zapisywania się".

"Albo na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego tygodnia taki system zostanie pokazany, w jaki sposób będzie wyglądała rejestracja, w jakich miejscach będą dostępne punkty szczepień, bo my się przygotowujemy wcześniej, tak, aby od punktu zero, czyli od momentu, kiedy pierwsze szczepionki zostaną dostarczone, w ciągu kilku dni rozpocząć ich dystrybucję" - powiedział Müller.

Pierwszą grupą, która będzie mogła zostać zaszczepiona - zaznaczył - będą seniorzy oraz równolegle służby medyczne; następnie zaszczepiona będzie mogła być część służb mundurowych, bezpośrednio odpowiadających za pomoc w walce z epidemią, a następnie poszczególne grupy społeczne, według kolejności, która zostanie niedługa opublikowana.

Rzecznik rządu poinformował, że do szczepienia będzie można się rejestrować m.in. poprzez specjalną infolinię lub przez internet.

Masz dla nas temat? 

[ALERT]1606202438914[/ALERT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

no trueno true

9 0

Wchodzą badania przesiewowe. Nie może być tak, że ludzie nie chcą się testować i będzie brakowało zakażonych! Taka dobra pandemia nie może się zmarnować. 10:08, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bank światowybank światowy

9 1

Zachęcam do szczepień,ja poczekam z pół roku zobaczę ile i jakie będą ludzie mieli powikłania .Wtedy podejmę decyzję. Wiem,wiem bez szczepienia nie przyjma do szkoły,pracy,nie wpuszczą na mecz czy do sklepu,apteki. Realizujecie plan idealnie. 10:51, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

8 1

Dziękuje, nie skorzystam do chwili kiedy będzie wiadomo, że nie ma powikłań to raz. Dwa, chcę wiedzieć kto weźmie odpowiedzialność za powikłania. Producent, rząd? Nikt na te pytanie nie chce odpowiedzieć. 11:20, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

konieczniekoniecznie

1 0

Najpierw politycy,lekarze,"celebyci" potem może reszta - https://www.dw.com/pl/szwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie/a-19257185 12:20, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA