Zamknij
REKLAMA

Nagła konferencja ministra zdrowia! "To, co jest najgorsze mamy za sobą"

15:25, 17.11.2020 | M.O.
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej mówił o aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Szef resortu miał dla Polaków dobre informacje. Jakie?

Dziś (17 listopada) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19952 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 357 osób. 

O ocenę obecnego stanu walki z epidemią, polskiej służby zdrowia pokusił się minister zdrowia Adam Niedzielski, doradca premiera ds. epidemii prof. Andrzej Horban i z minister Michał Dworczyk z KPRM. 

Na specjalnie zwołanej konferencji z ust polityków płynęły dobre wieści. 

- Ostatni tydzień pozwala stwierdzić, że mamy pewną stabilizację, jeśli chodzi o dynamikę zachorowań. Za wcześnie, by mówić, że sytuacja się poprawia, ale możemy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość - stwierdził Dworczyk.

Tego samego zdania jest Adam Niedzielski, minister zdrowia.

- Na szczęście okazało się, że przebieg pandemii w ostatnich 2-3 tyg. nie rozwijał się wykładniczo, tak się to działo wcześniej - stwierdził.

W jego ocenie "to, co jest najgorsze, mamy w pewnym sensie za nami". Szef resortu zdrowia mówił także o mniejszej liczbie testów wykonywanych w Polsce. Zaznaczył, że to lekarze rodzinni w największym stopniu decydują o liczbie wykonanych testów. 

-  Malejąca liczba badań to sygnał, że sytuacja się poprawia - powiedział podczas wtorkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Nie zanosi się również, przynajmniej do końca listopada, na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. 

- Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy, dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian obostrzających, chyba że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje - mówił.

Niedzielski zaznaczył jednak, że nie należy do tego czasu spodziewać się poluzowania restrykcji.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

mTmT

4 0

skąd on o tym wie jest duchem świętym czy co? Przecież już raz ten rząd ogłaszał, ze epidemii już nie ma i zachęcał do wyborów. 08:13, 18.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znawcaznawca

2 1

Pandemia była zaplanowana już kilka lat temu, same testy państwa zakupiły już w 2017 r. Proszę zapoznać się z Planem Rockefeller Fundacion,tam jest wszystko opisane. 08:18, 18.11.2020


sprzedali nas?sprzedali nas?

2 1

Czyli plan Rockefeller Fundaction prawie wykonany ? W planie jest 3 fala ,a nawet latem 2021 4 fala. W styczniu w Davos zbiorą się światowe "elity" i zadecydują co dalej z "nową normalnością ". 08:16, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz