Zamknij

W ilu szkołach w Toruniu jest kwarantanna? Prezydent przekazał nowe dane

15:54, 15.09.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

W ilu szkołach w Toruniu jest kwarantanna? Prezydent przekazał nowe dane

U 406 mieszkańców miasta Torunia i powiatu toruńskiego wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. 262 zarażonych to torunianie, a 144 mieszkańcy powiatu. 282 osób powróciło do zdrowia.

Od ponad dwóch tygodni trwa rok szkolny, uczniowie wrócili do szkolnych ław. W placówkach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń odnotowano pojedyncze przypadki zarażenia u młodzieży szkolnej. W dwóch szkołach całe klasy skierowane zostały na kwarantannę.

- Jeżeli u jednej osoby w klasie test dał wynik dodatni, to cała klasa jest kierowana na kwarantannę – informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Na kwarantannę kierowane są także oddziały, w których przynajmniej jeden z uczniów miał kontakt z osobą zarażoną. To działanie ma ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa.

- Bardzo proszę, przestrzegajmy zasad dystansu społecznego, zasłaniajmy usta i nos w przestrzeni publicznej, dezynfekujmy i myjmy ręce tak często, jak to możliwe. To może zapewnić nam większą ochronę przed koronawirusem – apelował do mieszkańców prezydent.

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1600178089073[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hehehehehehe

5 2

Pandemia kwarantann 17:27, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plandemia nwoplandemia nwo

3 0

Pan Minister leczy TYLKO chorych na Covid-38. Taką bowiem trzeba mieć temperaturę, by być wpuszczonym do elitarnej grupy PRAWDZIWIE CHORYCH. Reszta (mająca jednak Pozytywny wynik testu genetycznego) ma PRZEBYWAĆ W DOMU i zażywać Paracetamol. Po budżetowo skróconej kwarantannie (ale z pełną, codzienną kontrolą policjantów) może wejść na listę Sukcesów Pana MINISTRA jako Ozdrowieniec, który może już SPRÓBOWAĆ nie zarażać BLISKICH . Widzę tu ślady logiki EUROPEJSKIEJ, która forsowała metodę POZOSTAWIENIA BEZ LECZENIA lasów, zaatakowanych JEDYNIE przez kornika drukarza 07:04, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA