Zamknij

Toruń: ten park zmienił swoje oblicze. Warto się tam wybrać

15:00, 22.05.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Sławomir Kowalski
REKLAMA

Toruń: ten park zmienił swoje oblicze. Warto się tam wybrać

Kolejne tereny parkowe w Toruniu zyskują nowe zagospodarowanie. Po zniesieniu ograniczeń epidemicznych mieszkańcy będą mogli się cieszyć nową zielenią i urządzeniami rekreacyjnymi.

W kwietniu zakończyły się prace w parku Glazja na Jakubskim Przedmieściu. Zieleniec pomiędzy skrzyżowaniem ul. Waryńskiego i Antczaka a rondem przy pl. Pokoju Toruńskiego przeszedł w ciągu minionego roku całkowite przeobrażenie.

Powstały nowe chodniki i ścieżki, siłownia zewnętrzna, zestaw do ćwiczeń work-out, stoły szachowe, a dla najmłodszych plac zabaw. W parku stanęły nowe ławki, leżaki, stojaki rowerowe, a także kosze na odpady i psie odchody.

Pomyślano też o parkowej faunie. Oprócz istniejącego już wybiegu dla psów, pojawiły się budki dla ptaków i domki owadów.

Park zyskał nowe oświetlenie i monitoring oraz tablice informacyjne.

Zrewitalizowana została zieleń parkowa. Założono nowe trawniki, pojawiły się nowe drzewa, krzewy, byliny. W parku napotkamy takie gatunki, jak: graby pospolite, lipy drobnolistne, bukszpany, lebiodki i derenie białe. Wszystkie drzewa zostały zaopatrzone w worki do kropelkowego podlewania typu treegator, których technologia polega na powolnym uwalnianiu wody do gleby przez długi czas po napełnieniu worka, dzięki czemu drzewa są skutecznie zasilane.

Wzbogacona też została roślinność w piętrze niskim - nasadzono nowe byliny, pnącza, trawy ozdobne, żywopłoty formowane i nieformowane.

Prace wykonała firma Hosta Group z Grębocina. Całkowita wartość projektu to ponad 4,7 mln zł. Zadanie jest dofinansowane z funduszy unijnych - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 kwotą blisko 2,14 mln zł. 

[ALERT]1590152372986[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

CiemniakCiemniak

5 1

Oczywiście cieszymy sie z remontu jednak ławki są brzydkie i niewygodne. Oświetlenie zimnym ledowym światłem też nie nastraja pozytywnie. Ogólnie poprzedni styl ławek i małej infrastruktury był zwyczajnie ładniejszy. Powiem tak: Za tak ogromne pieniądze szału nie ma. 07:00, 23.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Jasniak Jasniak

5 0

Poprzedni styl był ładniejszy!!!???!!!! Dwie ławki na caly park ścieżki wydeptane w trawie tylko na jedną osobę. Szemrane elementy w krzakach z piwkiem, trawniki i roślinność to były jakieś chaszcze.
Teraz jest tam poprostu pięknie, wiać że park żyje jest w nim sporo spacerujących ludzi i rodziny z dziećmi, wcześniej ludzie tylko przemykali przez ten park i wogule go nie zauważali.
Szkoda że remont nie dotyczył również krzaków między parkiem a fortem.
Park żyje to najważniejsze i zkim rozmawiam wszystkim się tu bardzo podoba.
10:04, 23.05.2020


Asia27Asia27

1 1

Jak się nie podoba to nie chodzi do parku 18:25, 23.05.2020