Zamknij

Toruń: podjęli bardzo ważną decyzję! Chodzi o koronawirusa

08:41, 10.04.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj
REKLAMA

Toruń: podjęli bardzo ważną decyzję! Chodzi o koronawirusa

W czasie kryzysu i cierpienia Kościół, który tworzą wszyscy wierzący nie opuszcza tych, którzy znajdują się w potrzebie. Biskup toruński zachęca wszystkich wiernych - duchownych i świeckich oraz ludzi dobrej woli do włączenia się w zbiórkę środków finansowych, które zostaną przeznaczone na sprzęt ochronny dla szpitali.

- Do tej pory diecezja toruńska udzieliła wsparcia szpitalom zakaźnym w Toruniu i Grudziądzu na sumę 120 000 zł. Zakupiliśmy 1000 masek specjalistycznych (ffp3) oraz 600 kombinezonów ochronnych - mówi ks. kan. Zbigniew Walkowiak, ekonom diecezjalny i koordynator zbiórki.

Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel zachęca do kontynuowania tej pomocy, gdyż potrzeby są bardzo wielkie, a pracownicy służby zdrowia stoją na pierwszej linii frontu, narażając swoje zdrowie i życie, by ratować tych, którzy zostali dotknięci chorobą.

- Jako Kościół zdajemy trudny egzamin, najpierw z wiary i nadziei, a zaraz potem z będącej ich owocem konkretnej, a nie deklaratywnej, miłości bliźniego, solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby drugich - podkreśla bp Wiesław.]

Diecezja toruńska chce tę pomoc nie tylko kontynuować, ale także rozszerzyć. Dlatego Ksiądz Biskup zachęca kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich oraz wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję pomocy szpitalom.

Każdy kto zechce wesprzeć zakup środków ochronnych dla personelu medycznego proszony jest o wpłacenie pieniędzy (w wysokości według własnego uznania i możliwości) na konto:

Kuria Diecezjalna Toruńska
59 1240 1936 1111 0000 1322 2213
z dopiskiem „Dar dla szpitala”.

Z pozyskanych środków zakupiony zostanie sprzęt ochronny z przeznaczeniem dla szpitali wojewódzkich w Toruniu i Olsztynie.

- Jestem przekonany, że nie trzeba nikogo przekonywać jak bardzo takie działania są potrzebne. Polecam to działo naszej ofiarności - mówi ks. kan. Zbigniew Walkowiak, ekonom diecezjalny, koordynator zbiórki.

[ALERT]1586500860380[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Internauta Internauta

2 1

A dlaczego w Olsztynie? 10:01, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bo, tobo, to

2 0

w Olsztynie i na Warmii głownie we Fromborku, żył i prowadził badania ksiądz M. Kopernik ,który się urodził w Toruniu i pomieszkał ok. 10 lat jako dziecko, chyba dlatego? 10:52, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xpbxpb

1 0

Diecezja Toruńska obejmuje swoim terytorium dwa województwa - kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Środki zatem zostają przekazane do dwóch szpitali wojewódzkich, by objąć pomocą wszystkich mieszkańców diecezji toruńskiej. 11:45, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz