Zamknij
REKLAMA

Toruń: duże poruszenie od kilku dni w Kaszczorku. Podobno po okolicy krążą...

13:20, 21.02.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Toruń: duże poruszenie od kilku dni w Kaszczorku. Podobno po okolicy krążą...

Od mieszkańców Kaszczorka napływają sygnały, że po okolicy podobno kręcą się wilki. Nie tak dawno pisaliśmy również o Wrzosach. Czy jest się czego obawiać. 

Z informacji przekazanych przez torunian wynika, że po okolicy może biegać nawet do 14 osobników. 

Podobna sytuacja miała miejsce jakiś czas temu na Wrzosach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

- Urbanizacja wkracza w tereny, w których dzika zwierzyna ma i od zawsze miała swoje ostoje. Instynkt kieruje je właśnie tam, gdzie jest ich naturalne środowisko - wyjaśniała wówczas Jolanta Swinarska, p.o. dyrektorki wydziału środowiska i zieleni toruńskiego magistratu. - Zwierzęta czują się często wystraszone, zagubione, pojawiają się w przestrzeniach miejskich, co jest dla nich dodatkowym stresem. Oczywiście, gdyby pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie w przestrzeni miejskiej, wówczas miasto podejmuje stosowne kroki w celu wyłapania zwierzyny. Zwierzę, jeśli widzi człowieka, to ucieka w coraz głębsze obszary leśne. Na pewno nie zaatakuje, no chyba, że w przypadku obrony swoich młodych. Musimy nauczyć się po prostu żyć ze zwierzętami. 

Prawda też jest taka, że wilki lubią migrować. W okolicach Torunia i Bydgoszczy mają pokaźne i bardzo zalesione tereny, dlatego też ich widok nie jest dziś czymś wyjątkowym. Oczywiście, warto i trzeba zachować szczególną ostrożność. Każdy sygnał jest na wagę złota. Chodzi przecież o bezpieczeństwo. 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

watahawataha

6 2

Ba! a nawet ci, którzy usiłują nas podmieniać ( kody, peło, lewizna) co rusz łażą nawet pod pomnik M. Kopernika! ale dementujemy, to nie my prawdziwe wilki, ale to mieszańce, zawirusowane wścieklizną. 19:19, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

3 2

mnie ugryzl w ananasa i dzwonie do d.d.t. a tam jak chcesz to tez cie ugryze. Zboki 19:46, 21.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Becia torBecia tor

4 0

zboki:) 19:46, 21.02.2020


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone